google-site-verification: googlef75dbacd094a3ff5.html Empire State Binası - Giriş Ücreti, Saatleri, Online Bilet, Sıra Beklemeden Giriş
Booking.com
Powered by GetYourGuide. Become a partner.
Müze Saray Biletleri

Empire State Binası

empire state binası

Empire State Binası, Adres; Fifth Avenue and 34th Street (Manhattan Adası üzerinde 5. Cadde’dedir). Metro İle Nasıl Gidilir; 1, 2 veya 3 numaralı hatta binerek 34. Cadde’deki Penn Station’da indikten sonra doğu yönüne 2 blok yürüyün. Veya B, D, F, M, N, Q veya R hatlarına binerek 34. Cadde’de Herald Square’de inin. Metrodan inince Empire States karşınızda. Binanın girişi 5. Cadde üzerindendir. Gözlem Platformu Ziyaret Saatleri; hergün sabah 08:00 ile gece yarısından sonra 02:00 arası. Platforma son asansörler 23:15’te çıkar. Not: 102. kattaki gözlem platformu çok kalabalık olduğunda ziyarete kapatılabilir ve bu durum sık sık olur. Sıra beklemeden VIP çıkış için biletinizi buradan alın. Veya New York City Pass ile indirimli çıkın.

Empire State Binası New York’un en sembolik binası ve en yüksek gökdelenidir. Bu dünyaca ünlü bina şu ana dek 90’dan fazla filme konu olmuştur. Klasik bir New York fotoğrafı ya da panoraması Empire State Binası olmadan aksik kalır. Bu sebeple New York’u ziyaret eden milyonlarca turist bu ikonik gökdelenin asansörlerine binerek gözlem platformundan ünlü New York manzarasını fotoğraflamadan dönmek istemez. Bu açıdan Empire State Binası, Özgürlük Heykeli ve Metropolitan Müzesi ile birlikte New York’un olmaza olmaz üç önemli turist noktasından biridir.

empire state binası
1932’de çekilmiş olana bu ünlü fotoğraf inşaat işçilerini 243 metre yükseklikte öğle yemeklerini yerken gösteriyor.

Empire States Binası Manhattan’ın en önemli caddesi sayılan 5. Cadde üzerindedir. Yapı 102 katlıdır ve 381 metre yüksekliktedir. Zirvesindeki enteni de hesaba katasak toplam yüksekliği 443 metredir. Yapımı 1931 yılnda tamamlanan yapı 40 yıl boyunca dünyanın en yüksek binası ünvanını taşımıştır. 2015 yılında açılan One World Trade Center Binası (541 m.) sebebi ile şu an New York’un ikinci yüksek binasıdır. Empire State Binası ismi New York’un lakabı olan Empire State isminden alınmıştır. Bina işadamı Anthony Malkin’in sahibi olduğu Empire State Emlak Şirketi’ne aittir. Bina 1986 yılında Milli Tarih Mirası listesine alınmış ve 2007’de Amerika’nın En Popüler Binaları Listesi’nde bir numaraya yerleşmiştir.

Empire States Binası’nın içinde geçtiği dünyaca ünlü filmlerden bazıları King Kong, Supermen, Supermen 2, Batı Yakası Hikayesi, Sleeples At Seattle gibi filmleri sayabiliriz.

Booking.com

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
trackback

[…] Visiting Empire State Building […]

Tüm Biletleri Ucuza Alın

Bilet.com

Facebook

Arşivdeki Yazılar