Destinations, Travel Suggestions, Tickets, Private Guides, Private Tours...
Destinations, Travel Suggestions, Tickets, Private Guides, Private Tours...

Biletat e Disneyland Paris

Biletat e Disneyland Paris

Biletat e Disneyland Paris; (Klikoni për të parë çmimet e biletave). Disneyland Paris është një park argëtimi i vendosur në lagjen Chessy, 32 km nga Parisi. Ka dy parqe tematike të veçanta, hotele, mundësi për blerje dhe ngrënie dhe një fushë golfi. I pari dhe origjinali nga dy parqet tematike është Disneyland Park i cili u hap në 1992. Tjetri është Walt Disney Studios Park, i cili u hap në vitin 2002. Disneyland Paris është parku argëtues më i vizituar në botë me 320 milionë vizitorë në 25 vjet . Disneyland Paris (Eurodisney) është një nga dy parqet më të mëdha në botë jashtë SHBA.

Disneyland Paris günlük giriş bilet ücreti

Biletat dhe çmimet për Disneyland Paris

isneyland Paris bileti ve giriş fiyatları

Ditët dhe orët e hapjes për Disneyland Paris

  • Disneyland Park Paris: nga ora 10:00 deri në 18:00-23:00
  • Walt Disney Studios Park Paris: nga ora 10:00 deri në 18:00-21:00
  • Extra Magic Timeë: 08:30-09:30

Vërejtje;

  1. Orari i mbylljes mund të zgjasë deri në 19:00, 19:30, 20:00, 21:00 dhe 23:00 në muaj dhe ditë të caktuara. Ju mund të gjeni informacionin më të përditësuar të kohës në faqen zyrtare të Disneyland Paris.
  2. Aplikacioni Extra Magic Time është për ata që qëndrojnë në hotele brenda Disneyland ose për mbajtësit e kartave vjetore.

Disneyland Paris açılış kapanış günleri ve saatleri

Në cilin muaj është bileta më e lirë për në Disneyland Paris (Eurodisney)?

Ndonjëherë agjencitë e udhëtimit dhe shitësit në internet kanë çmime më të lira se çmimet në zyrat e biletave në Disneyland. Pritja në linjat e gjata të biletave me fëmijët është një problem tjetër. Ju mund të kontrolloni çmimet duke klikuar lidhjet e mësipërme për çmimet më të mira. Ditët e javës në janar, fillim shkurt, mars dhe nëntor janë muajt më të lirë të dimrit për të qëndruar në hotelet e Disney. Çmimet e akomodimit janë më të shtrenjta në muajt e verës, në maj, qershor dhe shtator. Periudhat më të ngarkuara dhe më të mbushura me njerëz të Disneyland Paris janë tetori, Krishtlindjet, nata e Vitit të Ri, Pashkët, korriku, gushti dhe çdo fundjavë.

Disneyland Paris için en ucuz ve en iyi bilet fiyatları

Si të shkoni në Disneyland nga Parisi?

Mënyra më e shpejtë dhe më e lehtë për të shkuar nga Parisi në Disneyland® Paris është të merrni trenin RER A nga Stacioni i Kombit, i cili zgjat afërsisht 40 minuta. Stacioni ku duhet të zbrisni është Marne-la-Vallée Chessy. Ky stacion është afër portës hyrëse të fshatit Disney. Çmimi i biletës së trenit është rreth 12 € për një drejtim. Si një alternativë ndaj trenit, mund të konsideroni edhe shërbimet e mëposhtme të transportit;

Paris'ten Disneyland'a nasıl gidilir, RER treni, en yakın metro durağı, shuttle
Shërbim Express Shuttle nga Parisi
———————————————————-

 

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x