Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Louvre Müzesi Bileti

Louvre Müzesi (Musée du Louvre) / Adres; 75058 Paris (1er Arrondissement). Ulaşım; Metro Palais-Royal Musée du Louvre (1 ve 7 numaralı hatlar). Tel: +33 (0) 140 20 53 17. Açılış Gün ve Saatleri; Salı günleri dışında haftanın her günü 09:00 – 18:00 arası açıktır. 1 Ocak, 1 Mayıs ve 25 Aralık günleri kapalıdır. Çarşamba ve Cuma günleri akşam 21:45’e dek açıktır. Sıra beklemeden girmek için buraya tıklayın.

Louvre Müzesi Bileti önceden satın almanın avantajı nedir?

louvre müzesi bileti
Online bilet satın almanız Louvre müzesinin uzun kuyruğunda vakit kaybetmenizi önler.

Müze biletini internet’ten kolaylıkla online olarak satın alabilirsiniz. Louvre müzesi biletini online satın almanın en büyük faydası, bazen çok uzun kuyruk olmasından dolayı sıra beklemeden müzeye giriş yapabilmenizdir.

Louvre Müzesi’ne Giriş, Ücret, Giriş Bileti, Sıra Beklemeden Nasıl Girilir?

Müzeye girişte genellikle uzun bilet ve güvenlik sırası olmaktadır. Daha önceden bilet almadıysanız buradan alabilir veya buradan İngilizce anlatımlı müze turuna katılabilirsiniz. Müzeye bir kaç giriş noktası vardır, ana giriş kapısı meydandaki Cam Piramit içindendir.

2017 yılı Müze Giriş Ücreti nedir?

2017 yılında Louvre Müzesi Bileti 15 Euro’dur. (Sesli Rehber hariç)

Louvre Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Metro İle: L1 veya L7 Metro Hattı / Palais Royal Musee Du Louvre İstasyonu

Otobüs İle: Paris’in Hop On Hop Off otobüsleri ile 21, 24, 27, 39, 48, 68, 69, 72, 81, 95 numaralı belediye otobüsleri Louvre Müzesi’nin girişini oluşturan Piramid’in yakınında durmaktadır.

Nehirden, Batobus İle; François Mitterand Koyu’ndaki Louvre durağında inin.

Louvre Müzesi’nin Açık Olduğu Gün ve Saatler

Louvre Müzesi, Salı dışında 09:00 – 18:00 arası hergün açıktır. Çarşamba ve Cuma akşamları 21:45’e dek açıktır. 01.01. 01.05 ve 25.12 tarihlerinde kapalıdır.

Louvre Müzesi İle İlgili Genel Bilgiler

Fransa’nın başkenti Paris’in en merkezi bölgesi olan 1. Bölgesi (1. Arrondissement)’nde, Seine Nehri kenarında bulunan Louvre Müzesi (Musee du Louvre) yılda 9.7 Milyon ziyaretçi ile dünyanın en çok ziyaret edilen sanat ve tarih müzesidir. Louvre Müzesi öylesine büyük ve zengin bir müzedir ki, ilk çağlardan günümüze dek, Fransa’dan ve dünyanın tüm coğrafyalarından 460.000 çok değerli obje (tarihi eserler ve sanat eserleri) 60.600 metrekarelik toplam müze alanında sergilenir. Louvre Müzesi, Louvre Sarayı (Palais du Louvre)’nın içinde kurulmuştur. Bu saray ilk defa 12. Yüzyılda Kral II. Philip tarafından bir kale olarak inşaa edilmiştir. Müzeyi gezerken binanın bodrum katında bu kalenin kalıntılarını, duvarlarını görebilirsiniz.

Louvre Müzesi ilk defa 1793’te kiliseye ve kraliyet ailesine ait olan 537 resimlik bir koleksiyonla açılmıştır. Napolyon döneminde sergilenen eserlerin sayısı artmış ve müzenin adı Napolyon Müzesi (Musee Napoleon) olarak değişmiştir. 18. Louis ve 10. Charles yönetiminde ve II. Fransa İmparatorluğu döneminde dünyanın her yanından getirtilen eserlerle sayı 200.000’e ulaşmıştır. III. Cumhuriyet Döneminde ise miras ve bağış yolu ile bugünkü sayıya yaklaşmıştır.

Subscribe
Notify of
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x