Booking.com
Müze Saray Biletleri

London Eye Bileti

london eye bileti

London Eye Bileti; Adres ve Lokasyon; Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Road, Londra (Thames Nehri’nin güney kıyısı). Metro İle Nasıl Gidilir; Waterloo, Embankment, Charing Cross and Westminster metro istasyonlarına yürüme mesafesinde olup Waterloo Metro istasyonu en yakın olandır (Metro’dan South Bank yönünde çıkın ve 5 dk yürüme mesafesinde). Otobüs ile Nasıl Gidilir; 211, 77, 81 numaralı hatlar. Diğer istasyonlar ise nehrin diğer yakasında olup 10-15 dk yürüme mesafesindedir. Yakınında Görülecek Yerler; Big Ben Kulesi ve Houses of Parliament. Açılış Saatleri; 25 Aralık Noel günü dışında hergün açıktır. Açılış ve kapanış saatleri aylara göre değişkendir. Kış aylarında sabah 11:00’de açılıp akşam 18:00’de kapanırken, yüksek sezona gelen zamanlarda 10:00’da açılıp 20:30’da kapanır. Ayrıca bakım sebebi ile de önceden saatlerde değişiklikler olabilmektedir. Giriş Ücreti; En ucuz bilet fiyatı 30 dakikalık dönüş için 22.5 £’dur ve biniş için öncelik hakkı vermez. Buradan aldığınız London Eye Bileti ile (26.64 €) 40 dakikalık dönüş için sıra beklemeden binebilirsiniz. 

Resmi adı Merlin Entertainments London Eye olan ve diğer bir ismiyle Millenium Jant olarak da bilinen London Eye 135 metre yüksekliği ile Avrupa’nın en büyük yüksek dönme dolabıdır. Konum olarak Londra’nın merkezinde, Thames Nehri’nin güney tarafındadır. 1999 inşaa edilen London Eye çapı 120 metredir. Yapıldığı yıl dünyanın en yükseği iken daha sonra Çin’deki (158 metre), Singapur’daki (165 m) ve Las Vegas’taki (168 m) dönme dolaplar tarafından rekoru kırılmıştır. Fakat destekli dönmedolaplar içinde halen dünyanın en yükseğidir ve yılda 4 milyon ziyaretçisi vardır. Burası Londra’yı en yüksekten görebileceğiniz iki noktadan biridir ve bindiğinizde şehri 360 derecelik açı ile görüp fotoğraflayabilirsiniz.

Booking.com

Traveling Turks

Travelingturks Gezi Rehberi seyahat eden, seyahat etmeyi seven herkes için aynı zamanda deneyimlerini paylaşabilecekleri bir platformdur. Rehber içindeki bilgilerden faydalanırken aynı zamanda yazılarınız ile diğer kullanıcılara ulaşabilir, uyarılarınızdan, tavsiyelerinizden ve her türlü deneyimlerinizden faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Kategoriler