Booking.com
Müze Saray Biletleri

Eyfel Kulesi Bileti

eyfel kulesine çıkış bileti

Eyfel Kulesi (La Tour Eiffel) Giriş Bileti

Eyfel Kulesi (Çok uzun bilet kuyruğunda beklememek için biletinizi buradan alabilirsiniz) Adres; Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007 Paris (Seinne Nehri kenarında, şehir merkezindeki 7. Bölge’de yer alir. Metro Ulaşımı; 6 Numaralı hat ile Bir Hakem İstasyonu’ndan yürüyerek 10 dakikalık mesafede. 9 numaralı hatta binerek Tracadero İstasyonu’nundan yürüyerek 10 dakikalık mesafede. Otobüs ile Ulaşım: 82, 41, 87, 68 numaralı belediye otobüsleri ile Champ de Mars veya Tour Eiffel Durağı’ndan 7 dakikalık yürüme mesafesinde. Ziyaret Günleri ve Saatleri; yılın 365 günü, Haziran-Eylül arası 09:00-00:00’a dek, diğer aylarda ise 09:30’dan 23:00’e dek açıktır. 

Eyfel Kulesi bilet sırası

Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi Paris’in Champ de Mars bölgesinde ve Seine Nehri kenarındadır. Dökme demirden yapılan 324 metre yükseklikteki bu muhteşem kule, Fransız mühendis Gustave Eiffel‘in şirketi tarafından inşaa edilmiş ve 1889’da bulunduğu yere dikilmiştir. İlk dikildiğinde Fransız sanatçılar tarafından acımasız eleştirelere maruz kalmış olsa da kısa zaman içinde tüm dünya tarafından hayranlıkla karşılanmış ve Paris’in birinci sembolü olmuştur. Eyfel Kulesi Paris’in en yüksek yapısıdır. Yılda 7 milyon ziyaretçisi ile dünyanın biletle girilen, en çok ziyaret edilen anıtıdır.

Eyfel Kulesi 324 metre yükseklikle 81 katlı bir gökdelen yüksekliğindedir. Taban kenarları 125 metre genişliğinde ve kare biçimlidir.

Kulenin ziyaretçilere açık olan 3 katı vardır. Bu katlardan 1. ve 2. katlarda restoranlar bulunur. 3. katın üst platformu 276 metre yüksekliktedir. Bu yükseklik Avrupa Birliği ülkeleri içinde çıkılabilecek en yüksek platformdur. Platformlara merdivenle ya da asansörle çıkabilmek için bilet almanız gerekir. Birinci ve ikinci platforma çıkan merdivenler 300’er basamaklıdır. En üst platform olan üçüncü platforma ise sadece asansörle çıkılmasına müsade edilir.

Eyfel Kulesi’ne Sırada Beklemeden Hızlı Çıkış Bileti, Rezervasyon

Hiç kimse Paris’e gidip Eyfel Kulesine çıkmadan, muhteşem Paris ve Seine Nehri manzarasını görmeden dönmek istemez. Buna rağmen uzun bilet kuyruğundan dolayı bir çok kişi kuleye çıkmaktan vazgeçmektedir. Biletinizi buradan önceden rezerve ederek sıra beklemeden kuleye çıkabilirsiniz.

Booking.com

Traveling Turks

Travelingturks Gezi Rehberi seyahat eden, seyahat etmeyi seven herkes için aynı zamanda deneyimlerini paylaşabilecekleri bir platformdur. Rehber içindeki bilgilerden faydalanırken aynı zamanda yazılarınız ile diğer kullanıcılara ulaşabilir, uyarılarınızdan, tavsiyelerinizden ve her türlü deneyimlerinizden faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Kategoriler