Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Travelingturks

Travelingturks.com gezilecek yerler ile ilgili doğru, güncel, turistik ve öğretici bilgiler vermeyi amaçlayan bir gezi rehberidir. 2000’li yıllardan itibaren Türkiye’de yurtdışı seyahatlerde sürekli bir artış yaşanıyor. 80’li ve 90’lı yıllarda yılda yüz binlerle ifade edilen “yurtdışına seyahat eden Türk” sayısı on milyon rakamına dayandı. Alım gücünün yükselmesi, otel ve uçuş maliyetlerinin de düşmesi ile seyahat kültürümüz gelişti, sürekli yeni destinasyonlar arar olduk. Fakat yine de hep önümüzde duran iki seyahat engelimizden ikisi hala durmakta; dil engeli ve vize sorunu. Bu noktada yabancı dil sıkıntısı olan Türk gezginler için gerek basılı kitap olarak, gerekse internet ortamında pek çok online gezi  rehberi var. Elbette rehberli düzenlenen turları da bir kenara koymamak gerekir.

Herşeye rağmen dil bilmeyenler için yurtdışı tatilleri hala bazen ciddi bazen de eğlenceli bir şekilde anlatılan sıkıntılar içerebiliyor, özellikle de biraysel seyahat edenler için. Gezilecek yerlerdeki müzeler, saraylar, özel turlar maalesef Türkçe dilinde düzenlenmiyor. Restoranlarda yemek menüleri yerel dillerde ya da İngilizce olarak sunuluyor. Ulaşım, metro kullanımı, güvenlik sorunları, müzelere, saraylara giriş ve bilet rezervasyonu, açılış kapanış saatleri, otel ve diğer konaklama ünitelerindeki sorunlar, çevrede gezilecek yerler, sosyal hayat, iletişim gibi sorunlar her daim mevcut. İşte bu noktada travelingturks.com olarak, diğer online gezi rehberlerinden farklı biçimde, giriş saatleri, giriş ücretleri, kültürel faaliyetler, konserler, maç biletleri, metro saatleri, gidilen yerin favori yemekleri ve içecekleri ve hatta yerel yemek tariflerine ve günlük konuşma kılavuzuna dek pek çok konuda detaylı bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Travelingturks Gezi Rehberi Ne Zaman Kuruldu ve Hangi Şehirleri Kapsıyor?

 2015 yılında online yayına geçen gezi rehberimiz Barcelona ve Katalunya üzerine internette bulacağınız en geniş (300 sayfa) seyahat rehberidir. Elbette sadece Barselona ve Katalonya (Girona, Sitges, Figueres, Dali Müzesi…) değil, Yunanistan’ın Kos Adası (100 sayfa bilgi) ve diğer adaları ile İspanya’nın Madrid, Toledo, Endülüs (Sevilla, Granada, Alhambra Sarayı), Marsilya ve çevresi, Maldivler, Küba gibi Türk gezginlerin en favori seyahat rotaları bu rehberde sizleri bekliyor.

Gezi rehberimizin içinde aynı zamanda Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi, Versay Sarayı ve Bahçeleri, La Sagrada Familia, Vatikan Müzeleri, Pompei, Pizza Kulesi, Prado Müzesi, Mou Camp Müzesi, Burj Al Arab, British Museum gibi dünyanın en önemli müzelerine biletinizi sıra beklemeden nasıl alacağınız ve bu müzelerde görülmesi gereken eserler ile ilgili bilgiler de bulacaksınız.

Travelingturks Gezi Rehberi’ne Eklenecek Yeni Destinasyonlar Nelerdir?

Rehberdeki mevcut bilgilerin yeni bilgiler ışığında güncellenmesi bir yana sitemizi takip ederseniz sık sık yeni gezi rotalarının eklendiğini de göreceksiniz. 2016 ve 2017 yılında eklenecek olan yeni destinasyonlar arasında Lizbon, Londra, Roma, Paris, Malta, Mayorka Adası, İbiza Adası, Madeira Adası / Funchal, Tenerif, Rodos Adası, Mikonos Adası, Taşoz Adası, Atina, Selanik, Kavala, Stockholm, Norveç ve Fiyordlar, Saint Petersburg, Talin, Helsinki, Kopenhag ve Amsterdam, Palermo, Katanya, Napoli, Cenova, Portofino, Amalfi, Savona, Sardinya Adası, Nice, Monaco, Zaragoza, Segovia, Valencia, Sevilla, Malaga, Cordoba, Casablanca, Rabat, Tunis rehberi bir çok yeri ve çevrelerindeki gezilecek yerlerini sayabiliriz.

Diğer Diller

Ana dili Türkçe olan Travelingturks, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça dilinde bilgi veren sayfalara da sahiptir.