Booking.com

Hakkımızda

Özellikle 2000’li yıllardan itibaren Türkiye’de yurtdışı seyahatlerde bir patlama yaşandı. 80’li 90’lı yıllarda yılda yüz binlerle ifade edilen rakamlar milyonlara dayandı. Alım gücünün yükselmesi, otel ve ulaşım (özellikle uçak) maliyetlerinin de düşmesi ile Türklerin gezi ve seyahat kültürü de oldukça gelişti. Fakat her zaman önümüzde duran en önemli zorluklarımızdan ikisi hala durmakta; dil engeli ve vize sorunu. Bu noktada yabancı dil konusunda sıkıntıları olan Türk gezginler için gerek basılı kitap olarak, gerekse internet ortamında pek çok gezi ve seyahat rehberi var. Elbette rehberli düzenlenen turları da bir kenara koymamak gerekir. Fakat her halukarda dil bilmeyen bir Türk için yurtdışı deneyimi oldukça sıkıntılar içinde geçebiliyor.

Gezilecek yerlerdeki müzeler, saraylar, özel turlar maalesef Türkçe düzenlenmiyor. Restoranlarda yemek menüleri yerel dillerde ya da İngilizce olarak sunuluyor. Ulaşım, metro kullanımı, güvenlik sorunları, müzelere, saraylara giriş ve bilet rezervasyonu, açılış kapanış saatleri, otel ve diğer konaklama ünitelerindeki sorunlar, çevrede gezilecek yerler, sosyal hayat, iletişim gibi sorunlar her daim mevcut. İşte bu noktada TRAVELINGTURKS.COM olarak, diğer online gezi rehberlerinden farklı olarak, giriş saatleri, giriş ücretleri, kültürel faaliyetler, konserler, maç biletleri, metro saatleri, gidilen yerin favori yemekleri ve içecekleri ve hatta yerel yemek tariflerine ve günlük konuşma kılavuzuna dek pek çok konuda detaylı bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

TRAVELINGTURKS Gezi Rehberi Ne Zaman Kuruldu ve Hangi Şehirleri Kapsıyor?

 2015 yılında açılan gezi rehberimiz Barcelona ve Katalunya üzerine internette bulacağınız en geniş (300 sayfa) seyahat rehberidir. Elbette sadece Barselona ve Katalonya (Girona, Sitges, Figueres, Dali Müzesi…) değil, Yunanistan’ın Kos Adası (100 sayfa bilgi), Madrid, Endülüs (Granada, Alhambra Sarayı), Marsilya ve çevresi gibi Türk gezginlerin en favori seyahat rotaları bu rehberde sizleri bekliyor.

Gezi rehberimizin içinde aynı zamanda Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi, Versay Sarayı ve Bahçeleri, La Sagrada Familia, Vatikan Müzeleri, Pompei, Pizza Kulesi, Prado Müzesi, Mou Camp Müzesi, Burj Al Arab, British Museum gibi dünyanın en önemli müzelerine biletinizi sıra beklemeden nasıl alacağınız ve bu müzelerde görülmesi gereken eserler ile ilgili bilgiler de bulacaksınız.

Travelingturks Gezi Rehberi’ne Eklenecek Yeni Destinasyonlar Nelerdir?

Rehberdeki mevcut bilgilerin yeni bilgiler ışığında güncellenmesi bir yana sitemizi takip ederseniz sık sık yeni gezi rotalarının eklendiğini de göreceksiniz. 2016 ve 2017 yılında eklenecek olan yeni destinasyonlar arasında Lizbon, Londra, Roma, Paris, Malta, Mayorka Adası, İbiza Adası, Madeira Adası / Funchal, Tenerif, Rodos Adası, Mikonos Adası, Taşoz Adası, Atina, Selanik, Kavala, Stockholm, Norveç ve Fiyordlar, Saint Petersburg, Talin, Helsinki, Kopenhag ve Amsterdam, Palermo, Katanya, Napoli, Cenova, Portofino, Amalfi, Savona, Sardinya Adası, Nice, Monaco, Zaragoza, Segovia, Valencia, Sevilla, Malaga, Cordoba, Casablanca, Rabat, Tunis rehberi bir çok yeri ve çevrelerindeki gezilecek yerlerini sayabiliriz.

İngilizce Sayfalar

Sitemize ait dikkate değer sayıda ingilizce bilgi kaynağı da mevcuttur; https://en.travelingturks.com

Kategoriler