Booking.com
Powered by GetYourGuide. Become a partner.
Yunanistan

Meis Adası Feribot Bileti

meis adası bileti

Meis Adası Feribot Bileti

Meis Adası Feribot Bileti; Meis Akdeniz’deki en şirin Yunan adasıdır. Antalya’nın Kaş ilçesinin hemen karşısındaki Meis Adası (Kızılhisar /Kastellorizo) Yunanistan’ın 12 Adalar grubuna dahildir. Yunanca’da “göz” anlamına gelen Meis Adası’ne gitmenin en kolay yolu Kaş’tan sefer yapan feribotlara binmektir. Feribot seferleri yaz aylarında her gün (hatta günde iki kez) yapılır iken kış aylarında haftada bir kaç sefere düşer. Feribot kalkış günleri ve saatleri sezona ve döneme göre değişir. En güncel sefer günlerini ve saatlerini buradan görebilir, rezervasyon ve bilet satın alma işlemi yapabilirsiniz.

  • Meis Adası’nda nerede kalalım diye düşünüyorsanız tıklayın

Bileti Önceden mi Almalıyım?

Kaş Meis feribot seferlerinde yaz sezonunda ve özellikle de bayram tarihlerinde yoğunluk yaşanabilmekte ve bilet sıkıntısı olabilmektedir. Bu sebeple gidiş-dönüş biletinizi önceden almanız faydanıza olacaktır.

meis feribot seferleri

Meis Adası Feribot Saatleri

Kaş Çeşme arasında sefer yapan feribotlar iki farklı firma vardır. Yaz aylarında her ikisi de aynı saatte kalkan iki sefer vardır. Kalkış saatleri sabah, dönüş saatleri ise öğleden sonradır. Yolculuk süresi ise sadece 20 dakikadır.  Sefer günleri, kalkış saatleri ve bilet fiyatları, yaz, kış dönemleri ile bayram tarihlerine göre farklılık gösterebilir. Aşağıda 2018 yaz dönemine ait feribot kalkış günlerini, saatlerini ve fiyatlarını örnek olarak veriyoruz. Bu bilgilerde değişiklik olup olmadığını, güncel tarifeleri ve bilet fiyatlarını buradan kontrol edebilirsiniz.

  • Kaş Limanı Kalkış Varış (Feribot; Meis Express) – 10:00-10:20 / Dönüş Kalkış Varış 16:00-16:30
  • Kaş Limanı Kalkış Varış (Feribot; Kahramanlar) – 10:00-10:20 / Dönüş Kalkış Varış 16:00-16:20

meis adası feribot saatleri

Meis Adası Feribot Bileti Fiyatı

Kaş’tan Meis’e sefer düzenleyen Meis Express ve Kahramanlar feribotları için 2018 yaz dönemine ait örnek fiyatlar aşağıdadır. En güncel fiyat bilgileriniz buradan tarihlerinizi girerek görebilirsiniz.

2018 Kaş – Meis Bilet Fiyatları

  • Aynı Gün Gidiş Dönüş (Meis Express); 25 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; (Meis Express); 30 €
  • Aynı Gün Gidiş Dönüş (Kahramanlar); 25 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; (Kahramanlar); 35 €

meis adası feribot bilet fiyatı

Meis Adası’na Araçla Gidebilir miyim?

Çeşme Sakız arasında çalışan feribotlar araç taşımamaktadır. Zaten Meis Adası çok küçük bir ada olduğu için araç ihtiyacı dahi duymayabilirsiniz.

Meis Adası Feribotu Nereden Kalkar?

Meis feribotu Kaş ilçesinin merkezinde yer alan Kaş Limanı’ndan kalkar. Kaş Limanı otogardan 5-10 dakika yürüme mesafesindedir.

Meis’e Gitmek İçin Vize Gerekir mi?

Meis Adası’na gidecek olan T.C. vatandaşlarının pasaportlarında geçerli bir Avrupa Birliği Şengen Vizesi olmalıdır. Yeşil pasaport sahipleri için ise vize istenmemektedir. Ayrıca, her yıl yenilenerek, bahardan sonbara dek uygulanan kapıda vize / kolay vize uygulaması ile de Meis’e giriş yapabilirsiniz. Kapı vizesi en fazla 7 günlük ve tek girişli olarak verilmektedir ve bu vize ile Yunanistan’ın diğer bölgelerine geçiş yapamazsınız. Kapı vizesinin ücreti 65 €’dur. Kapı vizenizi en az 1 hafta öncesinden vize evraklarınızı bileti aldığınız taşıyıcı firmaya teslim ederek temin edebilirsiniz. Kapı Vizesi ile ilgili detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Notify of

Tüm Biletleri Ucuza Alın

Bilet.com

Facebook

Arşivdeki Yazılar