Booking.com
Yunanistan

Mykonos’a Nasıl Gidilir

mykonos'a nasıl gidilir

Mykonos’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Mykonos’a gitmenin en pratik yolu uçakla gitmektir. Fakat yılın 365 günü Türkiye’den direkt uçak seferleri yoktur. Bazı Türk havayolu firmaları son yıllarda İstanbul kalkışlı direkt uçak seferleri koymaktadır. Eğer istediğiniz tarihte uçak seferi yok ise veya uçak bileti çok pahalı ise Mykonos’a ikinci ulaşım alternatif aktarmalı uçmak üçüncü alternatif ise feribotla gitmektir.

Feribot saatlerini buradan görebilir, biletlerinizi satın alabilirsiniz.

Aktarmalı uçuşlar İstanbul, Ankara gibi şehirlerden kalkışlı olmak üzere Atina, Selanik ve hatta diğer Avrupa şehirleri üzerinden olabilir.

mykonos konaklama tavsiyesi
VILLA AMARILLO

Mykonos’a Feribotla Ulaşım

Mykonos Adası Ege denizinin ortasında yer alır, bu sebeple ne Atina’ya, ne Selanik’e, Rodos’a veya İzmir’e yakın sayılmaz.

mykonos ulaşım
Mykonos Hızlı Feribot

Yunanistan’ın üzerinde yerleşim olan 227 adasına sefer düzenleyen bir çok firma vardır. Bu firmaların tamamı özel şirketlere aittir. Yunanistan’da feribot tarifeleri 2 ay öncesinden belli olur. Yaz aylarının hafta sonlarında, paskalya gibi bayram zamanlarında seyahat edecekseniz yerinizi önceden ayırmakta fayda vardır. Fakat buna rağmen Yunanistan’da feribot saatleri, günleri ve hatta kalkış limanları son anda bile değişebilmektedir. Bu sebeple mutlaka son 1-2 gün öncesinden tüm bilgilerinizi bilet aldığınız firmadan teyit etmeniz iyi olur.

Feribotlar genellikle oldukça büyük ve konforludur. Daha hızlı seyahat eden feribotlar ise daha küçük ve daha modern feribotlardır. Şirketlerden bazıları Blue Star Ferries, Golden Star Ferries, Anek Lines, Minoan Lines bunların önde gelenleridir.

Mykonos Adası’na, yıl boyunca Atina‘nın Pire Limanı’ndan ve Selanik‘ten, yaz aylarında Kavala‘dan, Santorini‘den, Sakız Adası‘ndan ve Rodos Adası‘ndan düzenli seferler vardır. Yunanistan’da adalara çalışan feribotların hızlı olanı ve normal olanları vardır. Fiyatları arasında kabaca iki kat fiyat farkı vardır. Fiyatlar seyahat tarihi yaklaştıkça artabilir. Örnek olması açısından Atina’nın Pire limanından Mykonos’a 5.5 saatle (ortalama 22 €) veya hızlı feribotla 2.5-3 saatte gidersiniz. İstanbul’a en yakın feribotlar yaz aylarında haftada tek sefer olarak Kavala’dan kalkar  Daha detaylı sefer bilgilerini ve bilet fiyatlarını buradan öğrenebilirsiniz. Diğer bir alternatif ise Çeşme’den Sakız Adası’na geçerek buradan yaklaşık 6 saatte Mykonos’a ulaşabilirsiniz. Sefer saatleri, günleri ve fiyatları için buradan arama yaparak daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

1 Comment on "Mykonos’a Nasıl Gidilir"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of

Arşivdeki Yazılar

Facebook