Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Mykonos’a Nasıl Gidilir

Mykonos’a Nasıl Gidilir?

Mykonos’a Nasıl Gidilir; Türkiye’den Mykonos’a gitmenin en ucuz yolu feribotla Samos Adası üzerinden aktarmalı gitmektir; feribotla gitmek için buradan cazip fiyatlara Kuşadası-Samos veya Çeşme-Sakız feribot biletinizi ayırtabilir ve buradan da Samos-Mikonos veya Sakız-Mikonos feribot biletinizi alabilirsiniz . Daha pahalıya gelen fakat daha pratik ikinci alternatif ise Mikonos’a uçakla gitmektir ancak Türkiye’den direkt  Mikonos uçuşları ancak yaz aylarında bazı yerli özel havayolu firmaları tarafından konulmaktadır. Alternatif olarak Mikonos’a Selanik veya Atina aktarmalı da uçabilirsiniz.

mykonos konaklama tavsiyesi
VILLA AMARILLO

Mykonos’a Feribotla Ulaşım

Mykonos Adası Ege Denizi’nin neredeyse tam ortasındadır, bu sebeple mesafe olarak ne Atina’ya, ne Selanik’e, Rodos’a veya İzmir’e çok yakın değildir.

Mykonos’a deniz mili mesafeler;

(Feribotların süratleri saatte 14 mil ile 30 mil arasında değişmektedir)

  • Samos (Sisam)Adası’ndan; 154 Mil (6,5 saat)
  • Sakız Adası’ndan; (8,5 saat)
  • Santorini’den; 136 Mil (sürate göre 2 saat ile 4,5 saat arası)
  • Atina’dan; 174 Mil (sürate göre 3 saat ile 5,5 saat arası)
  • Kavala’dan; 430 Mil (12 saat)
mykonos ulaşım
Mykonos Hızlı Feribot

Yunanistan’ın üzerinde yerleşim olan 227 adasına sefer düzenleyen bir çok firma vardır. Bu firmaların tamamı özel şirketlere aittir. Yunanistan’da feribot tarifeleri 2 ay öncesinden belli olur. Yaz aylarında, hafta sonlarında, paskalya gibi bayram zamanlarında seyahat edecekseniz yerinizi önceden ayırmakta fayda vardır, yer bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yunanistan’da feribot saatleri, günleri ve hatta kalkış limanları son anda bile değişebilmektedir. Bu sebeple seyahatten 1-2 gün önce mutlaka kalkış biigilerini bilet aldığınız firmadan teyit edin.

Feribotlar bir çoğu büyük ve konforludur. Daha süratli giden feribotlar ise genellikle daha küçük, daha yeni ve moderndir. Yunan daları’na sefer yapan en büyük feribot firmaları; Blue Star Ferries, Golden Star Ferries, Anek Lines, Minoan Lines.

Mykonos Adası’na, yıl boyunca Atina‘nın Pire Limanı’ndan ve yaz aylarında Kavala‘dan, Santorini‘den, Sakız Adası‘ndan ve Rodos Adası‘ndan düzenli seferler vardır. Yunanistan’da adalara çalışan feribotların hızlı olanı ve “super-fast denilen daha süratli gidenleri vardır. Hızlı feribotlarda bilet fiyatları ortalama iki kat daha pahalıdır. Bilet fiyatlarınızı ne kadar erken alırsanız fiyatları o derece uygun olacaktır. Fiyatlar seyahat tarihi yaklaştıkça artabilir. Örnek olması açısından Atina’nın Pire Limanı’ndan Mykonos’a 5.5 saatle (ortalama 22 €) veya hızlı feribotla 2.5-3 saatte 45-50 €’ya gidersiniz. İstanbul’a en yakın feribotlar yaz aylarında haftada tek sefer olarak Kavala’dan kalkar fakat yolculuk süresi 12 saati geçebilir. Diğer bir alternatif ise Çeşme’den Sakız Adası’na geçerek buradan 6 saatte Mykonos’a ulaşabilirsiniz. Sefer saatleri, günleri ve fiyatları için buradan arama yaparak daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments