Booking.com
Powered by GetYourGuide. Become a partner.
Yunanistan

Ayvalık Midilli Feribot Bileti

ayvalık midilli feribot bileti

Ayvalık Midilli Feribot Bileti

Ayvalık Midilli Feribot Bileti; Balıkesir’in ilçesi Ayvalık’tan feribotla geçilebilen Midilli (Lesbos / Lesvos) Adası Yunanistan’ın en büyük üçüncü adasıdır. Antik dönemin en ünlü kadın şairi Sapho, zeytinyağı ve kaliteli uzosu ile ünlü olan Midilli’ye yaz ve kış aylarında hergün feribot seferleri düzenlenir. Ayvalık limanından sabah saatlerinde kalkan Midilli feribotu, Midilli’nin başkenti Mitilini Limanı’na 1.5 saatte ulaşır. Alternatif olarak bir de 45 dakikada giden Ekspress Ayvalık Midilli Feribotu vardır. Ayvalık-Midilli arasında çalışan iki feribot firması mevcuttur. Tüm Midilli feribot kalkış saatleri ile karşılaştırmalı bilet fiyatları buradan görülebilir, online rezervasyon yapabilir, satın alabilirsiniz.

  • Ayvalık Midilli feribot bileti satın almak için buraya tıklayın, tüm feribot firmaları aynı sayfada.

Feribot Biletini Önceden mi Almalıyım?

Ayvalık Midilli feribot bileti için özellikle yaz aylarında ve bayram tatillerinde aşırı yoğunluktan sıkıntı yaşayabilirsiniz. Gidiş-dönüş feribot biletinizi önceden almanız tavsiye olunur.

ayvalık midilli feribotu

Ayvalık Midilli Feribotu Saatleri

Ayvalık – Midilli arasında çalışan feribotlar sabah saatlerinde kalkar ve akşam saatlerinde dönerler. Sefer gün ve saatleri, tarifeler ve fiyatlar, yaz, kış dönemleri ile bayram tarihlerine göre farklılık gösterebilir. Örnek olması açısından aşağıda size 2018 yılına ait feribot kalkış günlerini, saatlerini ve fiyatlarını veriyoruz. Bu bilgilerde değişiklik olup olmadığını, güncel tarifeleri ve bilet fiyatlarını buradan kontrol edebilirsiniz.

  • En Uygun fiyatlara en güzel yerde Rodos’te nerede kalmalı diye düşünüyorsanız tıklayın

Ayvalık – Midilli Feribotu Saatleri (Normal)

  • Ayvalık Port Kalkış Varış- 09:00-10:30 / Dönüş Kalkış Varış 18:00-19:30

Ayvalık – Midilli  Feribotu Saatleri (Express)

  • Ayvalık Port Kalkış Varış 09:00-09:45 / Dönüş Kalkış Varış 18:00-18:45

midilli feribot saatleri

Ayvalık Midilli Feribot Bileti Fiyatı

Ayvalık’tan Midilli’ye yolcu taşıyan, biri hızlı diğeri normal hızda seyreden iki farklı feribot vardır. Fiyatlar hıza ve sezona göre değişiklik göstermektedir. 2018 yılı yaz sezonu için örnek fiyatlar aşağıdadır. Güncel bilet fiyatlarını tarihlerinizi girerek buradan görebilirsiniz.

2018 Yılı Bilet Fiyatları

Normal Feribot

  • Aynı Gün Gidiş Dönüş; 30 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; 30 €

Hızlı Feribot

  • Aynı Gün Gidiş Dönüş; 35 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; 35 €

Yukarıdaki bilet ücretine ilave olarak kişi başı 2 € liman vergisi ödemeniz gerekiyor.

Midilli’ye Araçla Gidebilir miyim?

Ayvalık’tan Midilli’ye aracınız ile geçebilirsiniz. Feribot geçiş ücreti gidiş dönüş için 95 €’dur. Eğer Midilli’ye günübirlik veya tek gece için gidiyor iseniz adaya arabanız ile geçmek ekonomik olmayabilir. Çünkü Midilli’de günlük araç kiralamanın bedeli 40 € ile 70 € arasında değişiyor. Fakat en az 3-4 gün kalmayı düşünüyorsanız kendi aracınız ile geçmek ekonomi yapma açısından cazip olabilir.

Ayvalık Midilli Feribotu Nereden Kalkar?

Midilli Adası’nın Mitilini Limanı’na kalkan feribotlar Ayvalık Limanı’ndan kalkmaktadır. İskele, Ayvalık Otogarı’ndan 3 km mesafededir.

Midilli’ye Gitmek İçin Vize Gerekir mi?

Midilli’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yunanistan’a sadece Avrupa Birliği Şengen Vizesi ile girebilirler. Yeşil pasaportlular ise vizesiz giriş yapabilirsiniz. Her yıl yenilenerek yürürlüğe giren kapı vizesi uygulaması ile de Midilli’ye giriş yapabilirsiniz. Kapı vizesi maksimum 7 günlük ve tek girişli olarak verilmekte olup ücreti 65 €’dur. Kapı vizenizi en az 7 gün öncesinden evraklarınız ile biletini aldığınız taşıyıcı firmaya başvurarak alabilirsiniz. Kapı Vizesi ile ilgili daha geniş bilgi için tıklayın.

ayvalık midilli feribot saatleri

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Notify of

Tüm Biletleri Ucuza Alın

Bilet.com

Facebook

Arşivdeki Yazılar