Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Meis Adası Feribot Bileti

Meis Adası Feribot Bileti

Meis Adası Feribot Bileti; Meis Adası için güncel sefer gün ve saatlerini buradan görebilir, bilet satın alabilirsiniz. Meis Adası, üzerinde yerleşim olan en küçük fakat bir o kadar da seveceğiniz Yunan adalarından biridir. Antalya’nın Kaş ilçesinin hemen karşısındaki bu ada “Kızılhisar /Kastellorizo / Meyisti / Megisti gibi isimler ile de anılır. Meis, Yunanistan’ın 12 Adalar (Dodecanese) grubuna dahildir. İsimi, Yunanca’da “göz” anlamına gelen Meis Adası’na gitmenin en kolay yolu Antalya’nın Kaş ilçesinden kalkan feribotlara binmektir. Feribot seferleri yaz aylarında her gün (bazen günde iki kez) yapılır iken kış aylarında haftada bir kaç sefere düşer. Feribot kalkış günleri ve saatleri sezona ve döneme göre değişir.

  • Meis Adası’nda konaklama alternatifleri için tıklayın

Bileti Önceden mi Almalıyım?

Kaş Meis feribot seferlerinde yaz sezonunda ve özellikle de bayram tarihlerinde yoğunluk yaşanabilmekte ve bilet sıkıntısı olabilmektedir. Bu sebeple gidiş-dönüş biletinizi önceden almanız faydanıza olacaktır.

meis feribot seferleri

Meis Adası Feribot Saatleri

Kaş-Meis arasında sefer yapan iki farklı feribotlar firması vardır. Yaz aylarında her ikisi de aynı saatte kalkar; sabah kalkış ve öğleden sonra dönüş şeklinde. Yolculuk süresi sadece 20 dakikadır.  Sefer günleri, kalkış saatleri ve bilet fiyatları, yaz, kış dönemleri ile bayram tarihlerine göre farklılık gösterebilir. Aşağıda 2018 yaz dönemine ait feribot kalkış günlerini, saatlerini ve fiyatlarını örnek olarak veriyoruz. Bu bilgilerde değişiklik olup olmadığını, güncel tarifeleri ve bilet fiyatlarını buradan kontrol edebilirsiniz.

  • Kaş Limanı Kalkış Varış (Feribot; Meis Express) – 10:00-10:20 / Dönüş Kalkış Varış 16:00-16:30
  • Kaş Limanı Kalkış Varış (Feribot; Kahramanlar) – 10:00-10:20 / Dönüş Kalkış Varış 16:00-16:20

meis adası feribot saatleri

Meis Adası Feribot Bileti Fiyatı

Kaş’tan Meis’e sefer düzenleyen Meis Express ve Kahramanlar feribotları için 2018 yaz dönemine ait örnek fiyatlar aşağıdadır.

2018 Kaş – Meis Bilet Fiyatları

  • Aynı Gün Gidiş Dönüş (Meis Express); 25 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; (Meis Express); 30 €
  • Aynı Gün Gidiş Dönüş (Kahramanlar); 25 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; (Kahramanlar); 35 €

meis adası feribot bilet fiyatı

Meis Adası’na Araçla Gidebilir miyim?

Kaş – Meis Adası arası çalışan feribotlar araç taşımamaktadır. Zaten Meis Adası çok küçük bir ada olduğu için araç ihtiyacı da yoktur.

Meis Adası Feribotu Nereden Kalkar?

Meis feribotu Kaş ilçesinin merkezinde yer alan Kaş Limanı’ndan kalkar. Kaş Limanı otogardan 5-10 dakika yürüme mesafesindedir.

Meis’e Gitmek İçin Vize Gerekir mi?

Meis Adası’na gidecek olan T.C. vatandaşlarının pasaportlarında geçerli bir Avrupa Birliği Şengen Vizesi olmalıdır. Yeşil pasaport sahipleri için ise vize istenmemektedir. Ayrıca, her yıl yenilenerek, bahardan sonbara dek uygulanan kapıda vize / kolay vize uygulaması ile de Meis’e giriş yapabilirsiniz. Kapı vizesi en fazla 7 günlük ve tek girişli olarak verilmektedir ve bu vize ile Yunanistan’ın diğer bölgelerine geçiş yapamazsınız. Kapı vizesinin ücreti 65 €’dur. Kapı vizenizi en az 1 hafta öncesinden vize evraklarınızı bileti aldığınız taşıyıcı firmaya teslim etmeniz gerekmektedir. Kapı Vizesi ile ilgili detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments