Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Kos Adası, Mastihari Köyü

Kos Adası, Mastihari Köyü

Kos Adası’nda (İstanköy), merkezden 32 km uzaklıktaki Mastihari Köyü, havalimanına 6 km uzaklıkta küçük bir balıkçı köyüdür. Kardamena ve Tigaki kadar popüler ve turistik bir belde olmasa da daha çok balık restaurantları için tercih edilir. Köyde deniz mahsülleri bol ve tazedir. Sabah saatlerinde, liman ve çevresi, tavernalara günü gününe taze balık yetiştiren balıkçılarla hareketlenir. Diğerleri kadar kalabalık olmayan geniş ve rüzgarlı plajı sahildeki lokantaların hemen önünden başlar. Her yaz düzenlenen şarap festivali de yörenin ev yapımı şaraplarını ve yerel yiyeceklerini tatmak için iyi bir fırsattır.

Mastihari’de her bütçeye uygun konaklama bulabilirsiniz. Ayrıca köyün yatların demirlemesi için limanı da vardır.

Kos’tan Kalimnos Adası’na nasıl gidilir?

Mastihari’den 9 mil mesafedeki, sünger avcılığı ve kaya tırmanışı sporu için tercih edilen Kalimnos (Kilimli) Adası’na Mastihari limanından her gün feribotlar kalkar. Yolculuk 45 dakika sürer. Güncel tarife bilgileri için: Tel; 0030 22420 59124 / 59027.

KOS ADASI’NIN KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİNİZ Mİ? EN ÇOK HANGİSİNİ SEVDİNİZ, TAVSİYE EDER MİSİNİZ? DİĞER OKUYUCULARA FİKİR VERMEK İÇİN AŞAĞIYA YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x