Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Kos Adası – Marmari ve Tigaki

Marmari ve Tigaki (Tingaki) yerleşimleri köyden değil Kos’un kuzey kıyılarında, kumlu plajları ile ünlü iki tatil beldesidir. Her ikisi de İskandinav ve İngiliz tatilcilerin üssü konumundadır. İki yerleşimin birbirinden uzaklığı 2 km olup aralarında Alikes Tuz Gölü yer alır. 250 kişilik daimi nüfusu olan Tigaki yerleşim olarak Marmari’ye göre biraz daha büyüktür.

Her iki beldede de her zevke ve standarda hitap edebilecek konaklama ve yeme-içme olanağı mevcuttur. Gece hayatı ise Tigaki’deki bir kaç bar ve gece kulübü dışında canlı sayılmaz. Aktivite olarak Marmari-Tigaki veya Marmari-Pyli arasında çalışan turistik trene binebilir, at binerek doğa turlarına katılabilir yada karşıdaki Pserimos Adası’na günübirlik düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz.

Alikes Gölü‘nde kuş gözlemciliği için ise Ocak-Nisan ayları arası en ideal dönemdir.

Kos Adası’nda At Biniciliği

Biri Marmari diğeri Pyli yakınlarında olan iki çiftlikte acemi yada profesyonel binicilere doğa içinde atlı turlar düzenleniyor.

  • Dikeos Dağı eteklerinde at üzerinde gezinmek için; Alfa Horse; 0030 2242041908, Pyli-Amaniou Köyü.
  • Marmari-Tigaki yolu üzerindeki Salt Lake Stables (Cristos Go Kart yakını) ise Marmari, Tigaki çevresinde turlar düzenlemektedir. Turlar her yaşa ve tecrübeye açıktır ve saati 30 € civarındadır. Tel: 0030-6944104446
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments