Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Kos Adası – Marmari ve Tigaki

Marmari ve Tigaki (Tingaki) yerleşimleri köyden ziyade Kos’un kuzey kıyılarında, kumlu plajları ile ünlü iki tatil beldesidir. Her ikisi de İskandinav ve İngiliz tatilcilerin üssü konumundadır. Tigaki Kos şehrinin 10 km batısındadır. İki yerleşimin birbirinden uzaklığı 2 km olup aralarında Alikes Tuz Gölü yer alır. 250 kişilik daimi nüfusu olan Tigaki yerleşim olarak Marmari’ye göre biraz daha büyüktür.

Her iki beldede de her zevke ve standarda hitap edebilecek konaklama ve yeme-içme olanağı mevcuttur. Gece hayatı ise Tigaki’deki bir kaç bar ve gece kulübü dışında canlı sayılmaz. Aktivite olarak Marmari-Tigaki veya Marmari-Pyli arasında çalışan turistik trene binebilir, at binerek doğa turlarına katılabilir yada karşıdaki Pserimos Adası’na günübirlik düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz.

Alikes Gölü‘nde kuş gözlemciliği için ise Ocak-Nisan ayları arası en ideal dönemdir.

Kos Adası’nda at biniciliği ve doğa turları

Biri Marmari diğeri Pyli yakınlarında olan iki çiftlikte acemi yada profesyonel binicilere doğa içinde atlı turlar düzenleniyor (gitmeden önce faal olup olmadıklarını öğrenmek için bilgi almanız tavsiye olunur)

  • Dikeos Dağı eteklerinde at üzerinde gezinmek için; Alfa Horse; +30 2242041908, Pyli-Amaniou Köyü.
  • Marmari-Tigaki yolu üzerindeki Salt Lake Stables (Cristos Go Kart yakını) ise Marmari, Tigaki çevresinde turlar düzenlemektedir. Turlar her yaşa ve tecrübeye açıktır ve saati 30 € civarındadır. Tel: +306944104446

Kos Adası’da ne yapılır? Marmari Go Kart Center

Yazın canı sıkılan ve bir parça heyecan arayanlar için Marmari’de 1994 yılından beri açaık olan bir go kart merkezi vardır. Konum olarak Marmari ve Tigaki arasındadır. Tel; +30 2242 068184

KOS ADASI’NIN KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİNİZ Mİ? EN ÇOK HANGİSİNİ SEVDİNİZ, TAVSİYE EDER MİSİNİZ? DİĞER OKUYUCULARA FİKİR VERMEK İÇİN AŞAĞIYA YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x