Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Kos Adası; Lagoudi Köyü

Kos Lagudi Köyü

Lagoudi Köyü, Kos Adası’nın (İstanköy) Asfendiou Köyü’nün 1 km kadar batısında kurulmuş, karakteri yüzyıllardır değişmemiş bir dağ köyüdür. Hayatın yavaş aktığı, sakin ve huzurlu bu köyün etrafı yeşil bir bitki örtüsüyle çevrilidir. Son yıllarda sakin ve huzurlu bir yaşam arayan Yunan ve Batı Avrupalı emeklilerin yerleştikleri adeta bir inziva yeridir.

Köyün yakınlarında, kayalık bir tepe üzerine yapılmış küçük Agios Ioannis Theologos Kilisesi’ne yürüyerek veya eşeklerle çıkabilirsiniz.

Köyde konaklama imkanları ve sosyal olanaklar gelişmemiştir. Fakat yine de bir kaç pansiyon ile taverna bulabilirsiniz.

Lagoudi Köyü’nde ne yapılır?

Köyün içinden dar ve dolambaçlı bir yol köyün güzel kilisesi Panagia’ya çıkar. Tavukların, eşeklerin, çiçekli bahçeler ile eski taş evlerin size eşlik edeceği bu yokuşlu yolun sonunda panoramik Ege manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Açık olması halinde kilisenin içini de ziyaret edebilirsiniz. Bu arada köy kahvesi Cafenion’a da uğrayıp serinletici bir tarçın şurubu “kanelada” içmeyi ve duvarlardaki eski Kos resimlerine göz atmayı unutmayın.

KOS ADASI’NIN KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİNİZ Mİ? EN ÇOK HANGİSİNİ SEVDİNİZ, TAVSİYE EDER MİSİNİZ? DİĞER OKUYUCULARA FİKİR VERMEK İÇİN AŞAĞIYA YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x