Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Kos Adası’nda Turlar

Kos Adası’nda Turlar

Kos Adası daha çok deniz, kum, güneş için tercih edilen bir ada olsa da ada içinde ve çevresinde katılabileceğiniz turlar mevcut. Adada veya adadan düzenlenen turlar ve fiyatları için buraya bakabilirsiniz. Bunların dışında bir kaç alternatife de sahip; dağ bisikleti turları, otobüsle yapılan ada turları ile limandan kalkan küçük trenlerle yapılan turlarla da hem şehri, hem de çevredeki yerleri gezebilirsiniz. Yine sabah saatlerinde limandan bineceğiniz tekne turları ile çevre adalara da tur yapabilirsiniz.

Mini Tren turları; yeşil, mavi ve kırmızı hat

Sezonda, limandan kalkan trenlerden biri Asklepion, biri şehir turu yaparken veya Tsoukalaria Ormanı turu yaparken limana 300 metre mesafedeki Dolphin Square yakınından kalkan bir diğer tren ise Tigaki tarafına gider. Asklepion’a giden tren yarım saatte bir kalkar ve 5 € ücreti vardır. Turlar bazen yapılmadığı veya renkleri değiştiği için en sağlıklı bilgiyi Kos’a ulaştığınızda alabilirsiniz. Anlatım Yunanca ve İngilizcedir.

Otobüsle Kos Adası turu

Tam veya yarım günlük bu turlar Asklepion ve Kos Şehri’ni kapar. Zamanınız varsa en güzel tur Kos şehrini de içine alan tam günlük ada turudur. Turlarda anlatım dili İngilizce ve/veya Almanca’dır.

* Muratti Tours; 3 Riga Feraiou. Al. Ipsilandou str. (Elefterias Meydanı yakını, sahipleri Türk’tür) Tel: 0030 22420 25414. Çevre adalara tekne turları ve otobüslü turlar.

* Nostalgia Travel; 4 Apostolos Pavlou Street (Old Town), Kos. Tel: 0030 22420 47450.

Çevre adalara günübirlik tekne turları

Limandan kalkarak çevre adaları gezdiren tekne turları sabah 10:00 gibi başlayıp 17:30 gibi limanda biter. Turlar içinde en popüler olanı Kalimnos, Pserimos ve Plati adalarını kapsayan “Üç Adalar” turudur. Bu turda deniz süngerciliğin merkezi olan Kalimnos’da bir sünger atölyesi ziyaret edilir bunun dışındaki zaman plajlarda deniz ve güneşlenmeyle geçer. Üç Adalar turu için buradan rezervasyon yapabilirsiniz. Kardamena çıkışlı volkanik Nisyros Adası turuna da buradan katılabilirsiniz.

Bisiklet turları

* Ride Kos; 0030 6970 986559, e-mail: info@ridekos.gr. Sezon boyunca dağ bisikleti ile 10’ar kişilik gruplarla üç farklı zorluk derecesi olan bisiklet turlarından birine katılabilirsiniz.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x