google-site-verification: googlef75dbacd094a3ff5.html Kos Adasının Köyleri - Kardamena, Kardameina Köyü
Booking.com
Powered by GetYourGuide. Become a partner.
Kos Adası

Kos Adası, Kardamena

kos-kardamena-plajı

Kos Adası Kardamena Köyü Andimahya’dan güney-doğuya doğru yol aldığınızda 15 dakika sonra Kos Adası’nın en popüler tatil beldesi olan Kardamena (Kardamaina) Köyü‘ne ulaşırsınız. Kardamena altyapısını tamamlamış, daha çok gençlerin tercih ettiği hareketli ve popüler bir tatil beldesidir. Her keseye uygun otel, pansiyon, alışveriş imkanları, restoranlar, kaliteli ve zengin bir gece hayatı, temiz ve dalgalı olmayan bir deniz, ince kumlu plajlar ve su sporları olanakları bu beldeyi tatilciler için cazip kılar.

Limandan kalkan feribotlar ile 12 mil uzaklıktaki Nisyros Adası (İncirli)’na düzenlenen günübirlik turlara katılabilirsiniz. Nisyros, geniş surları, taş devrine dek giden uygarlıkların izleri, kraterine dek çıkılabilen yanardağı, mütevazı beyaz badanalı evleri ile küçük ve huzurlu bir adadır.

Nisyros Adası
Nisyros Adası

Kardamena’nın eski adı Alassarna’dır ve MÖ 2. yüzyılda köleler hariç 1000 kişilik bir nüfusu olduğu bilinmektedir. Burada görülmeye değer arkeolojik eserler arasında Apollo Tapınağı, erken dönem Hristiyan bazilikaları ve Antik Tiyatro sayılabilir. Kardamena’yı ziyaret ederseniz şu an restore edilerek sağlık merkezi olarak kullanılmakta olan binayı, Aghia Varvara, Aghioi Anargyroi ve Hz. Meryem Kiliseleri‘ni de ziyaret edebilirsiniz.

Ekim ayında düzenlenen Balık Festivali‘nde daha çok kızartılarak yenilen minik balıklar eşliğinde bol şarap tüketilir. Dans ve eğlence sabahlara dek sürer.

Booking.com

Tüm Biletleri Ucuza Alın

Bilet.com

Facebook

Arşivdeki Yazılar