Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Kos Adası, Kardamena

Kos Adası Kardamena Köyü

Kos Adası, Kardamena; Nüfus; 1800. Mesafeler; Kos merkeze 30 km. Andimahya’ya 7 km, havalimanı 5 km. Toplu ulaşım imkanları; KTEL belediye otobüsleri ile sezona ve haftanın günlerine bağlı olarak günde 1-3 sefer. Taksi ile ulaşım 40-45 € civarındadır. 

Andimahya’dan güney-doğuya doğru yol aldığınızda 15 dakika sonra Kos Adası’nın en popüler tatil beldesi olan Kardamena (Kardamaina) Köyü‘ne ulaşırsınız. Kardamena altyapısını tamamlamış, daha çok gençlerin tercih ettiği hareketli ve popüler bir tatil beldesidir. Her keseye uygun otel, pansiyon, alışveriş imkanları, restoranlar, kaliteli ve zengin bir gece hayatı, temiz ve dalgalı olmayan bir deniz, ince kumlu plajlar ve su sporları olanakları bu beldeyi tatilciler için cazip kılar.

Nsyros (İncirli) Adası’na günübirlik ziyaret

Limandan kalkan feribotlar ile 12 mil uzaklıktaki Nisyros Adası (İncirli)’na düzenlenen günübirlik turlara katılabilirsiniz. Nisyros, geniş surları, taş devrine dek giden uygarlıkların izleri, kraterine dek çıkılabilen yanardağı, mütevazı beyaz badanalı evleri ile küçük ve huzurlu bir adadır.

Nisyros Adası
Nisyros Adası

Kardamena’nın eski adı Alassarna’dır ve MÖ 2. yüzyılda köleler hariç 1000 kişilik bir nüfusu olduğu bilinmektedir. Burada görülmeye değer arkeolojik eserler arasında Apollo Tapınağı, erken dönem Hristiyan bazilikaları ve Antik Tiyatro sayılabilir. Kardamena’yı ziyaret ederseniz şu an restore edilerek sağlık merkezi olarak kullanılmakta olan binayı, Aghia Varvara, Aghioi Anargyroi ve Hz. Meryem Kiliseleri‘ni de ziyaret edebilirsiniz.

Balık Bayramı

Ekim ayında düzenlenen Balık Festivali‘nde daha çok kızartılarak yenilen minik balıklar eşliğinde bol şarap tüketilir. Dans ve eğlence sabahlara dek sürer.

KOS ADASI’NIN KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİNİZ Mİ? EN ÇOK HANGİSİNİ SEVDİNİZ, TAVSİYE EDER MİSİNİZ? DİĞER OKUYUCULARA FİKİR VERMEK İÇİN AŞAĞIYA YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x