google-site-verification: googlef75dbacd094a3ff5.html Kos'ta Gezilecek Yerler, Kos Adası'nda Ne Yapılır, Görülecek Yerler
Booking.com
Powered by GetYourGuide. Become a partner.
Kos Adası

Kos’ta Gezilecek Yerler & Yapılacaklar

Kos'ta Gezilecek Yerler

Kos şehrine günübirlik için de gelmiş olsanız aşağıdaki geniş Kos’ta gezilecek yerler ve mutlaka yapılması gerekenler listesi işinize yarayabilir, size zamandan kazandırabilir.

Kos’ta Gezilecek Yerler ve Yapılacaklar Listesi

1- Tıp biliminin babası Hipokrat’ın kurduğu antik hastanenin kalıntılarını gezebileceğiniz Asklepion’u ziyaret edin. Asklepion, Kos merkezin 4 km dışındadır.

2- Kos şehrindeki Hipokrat’ın gölgesinde öğrencilerine ders verdiği ünlü çınar ağacını görün.

3- Çoğu Kos şehrinin içinde olan Hasan Paşa Camii ve Defterdar Camisi gibi Osmanlı yadigarı camileri, Kos Kalesi (Narince)’ni ve diğer tarihi eserleri görün.

4- Türk Köyü Germe (Platani)’nin lezzetiyle ünlü restoranlarında adanın Türk mezelerin tadına bakın, Germe’li kadınlarının yaptığı ve bu köye özgü olan geleneksel domates reçelinden satın alın. Germe Köyü Kos merkeze 2 km mesafededir.

5- Kos şehrinin renkli çarşısında alışveriş yapın, yorulunca eski şehrin begonvilli sakin bir kafesinde mola verin.

6- Elefterias Meydanı’ndaki küçük fakat değerli eserlerin sergilendiği Kos Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edin.

7- Tezgahlarda satılan envai çeşit deniz süngerlerinden cildinize uygun sertlikte birini Bodrum’un yarı fiyatına satın alın.

8- Bodrum manzaralı bir tavernada büyük porsiyonlarda servis edilen, güneşte kurutulmuş ahtapot ızgara, kalamar ve Yunan salatası eşliğinde uzonuzu yudumlayın.

9- Kendinizi Kos’un mavi bayraklı plajlarında turkuaz renkli denizinde serinleyin

10- Kos Adası’nın dağ köylerini keşfedin. Özellikle Zia Köyü’nden gün batımı ya da köylerdeki geleneksel kahveler ilginizi çekebilir.

11- Çevre adalara tekne turlarına katılın. Teknelere, Kalimnos Adası için Mastihari’den, Nisiros Adası için Kardamena Köyü’nden binmelisiniz. Üç adalar turu için ise erken saatte, Kos şehrinin limanından.

Booking.com

Tüm Biletleri Ucuza Alın

Bilet.com

Facebook

Arşivdeki Yazılar