Booking.com
Powered by GetYourGuide. Become a partner.
Yunanistan

Sakız Adası Feribot Bileti

sakız adası feribot

Sakız Adası Feribot Bileti

Sakız Adası Feribot Bileti; İzmir’in Çeşme ilçesine bir taş atımı mesafede (9 mil) bulunan Sakız (Chios) Adası’nın başkenti Chios Town (yerliler Chora / Hora der) Yunanistan’ın 12 Adalar grubunda yer alır. Mastic / mastika denilen sakız ağaçları ile ünlü bu güzel adaya Türkiye’den ulaşımın en pratik yolu Çeşme – Sakız arası çalışan feribotlara binmektir. Yaz kış düzenli olarak yapılan seferlerde yolculuk süresi 20 dakika (katamaran ile) ve 45 dakika arasında değişir (feribotun hızına bağlı olarak). Çeşme’den yaz aylarında hergün en az 3 sefer bulabilirsiniz. Bilet fiyatları seyahat edeceğiniz döneme göre ve feribota göre değişebilir. Bunların ikisi sabah, birisi ise akşam saatlerinde hareket eder. Güncel feribot kalkış saatlerini ve bilet ücretlerini buradan tarihlerinizi girerek görebilir, bilet satın alabilirsiniz.

  • Sakız’da nerede kalalım diye düşünüyorsanız tıklayın

Bileti Önceden mi Almalıyım?

Çeşme Sakız feribot bileti için özellikle yaz aylarında, bayram tatillerinde yoğunluk sebebi ile bilet bulma sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Gidiş-dönüş feribot biletinizi önceden almanız önerilir.

sakiz feribot

Sakız Adası Feribot Saatleri

Çeşme Sakız arasında çalışan feribotlar ve katamaranlar yaz aylarında sabah ve akşam saatlerinde toplam üç sefer yapar ve tüm dönüşler sabah ve akşam saatlerindedir. Sefer günleri, kalkış saatleri ve bilet fiyatları, yaz, kış dönemleri ile bayram tarihlerine göre farklılık gösterebilir. Örnek olması açısından aşağıda size 2018 yaz dönemi içim feribot / katamaran kalkış günlerini, saatlerini ve fiyatlarını veriyoruz. Bu bilgilerde değişiklik olup olmadığını, güncel tarifeleri ve bilet fiyatlarını buradan kontrol edebilirsiniz.

  • Çeşme Ulusoy Port Kalkış Varış (Hızlı Katamaran) – 09:00-09:20 / Dönüş Kalkış Varış 18:30-18:50
  • Çeşme Ulusoy Port Kalkış Varış (Feribot) – 09:30-10:15 / Dönüş Kalkış Varış 18:00-18:45
  • Çeşme Ulusoy Port Kalkış Varış (Feribot) – 19:00-19:45 / Dönüş Kalkış Varış 08:00-08:45

çeşme sakız feribot seferleri

Sakız Adası Feribot Bileti Fiyatı

Çeşme’den Sakız’a yolcu taşıyan Ertürk firmasına ait bir feribot ve hızlı giden katamaran vardır. Katamaranlar bir çeşit deniz otobüsüdir. Bilet fiyatları aracın hızına, kalkış saatine ve sezona göre değişiklik göstermektedir. 2018 yaz sezonu için örnek fiyatları aşağıda görebilirsiniz. En güncel bilet fiyat bilgilerini buradan tarihlerinizi girerek görebilirsiniz.

çeşme sakız feribot bilet fiyatı

2018 Çeşme – Sakız Bilet Fiyatları

  • Aynı Gün Gidiş Dönüş (Hızlı Katamaran); 35 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; (Hızlı Katamaran); 32 €
  • Aynı Gün Gidiş Dönüş (Feribot); 25 €
  • Farklı Gün Gidiş Dönüş; (Feribot); 25 €
  • Akşam Gidiş Sabah Dönüş (Feribot); 25 €
  • Akşam Gidiş Akşam Dönüş (Feribot); 25 €

Yukarıdaki bilet ücretine ilave olarak kişi başı 2 € liman vergisi ödemeniz gerekiyor.

Sakız Adası’na Araçla Gidebilir miyim?

Çeşme Sakız arasında çalışan feribotlar araç taşımaktadır. 2108 rakamları ile normal arabalar için araç geçiş ücreti (gidiş dönüş) 105 €’dur. Bu ücrete şoför geçiş ücreti dahildir. Günübirlik veya kısa kalışlarda aracınız ile geçmek ekonomik olmayabilir. Sakız’da günlük 40 € – 60 € gibi rakamlara araba kiralayabilirsiniz. Bu arada Türk ehliyetleri Yunanistan’da 3 aya dek geçerlidir. Fakat aracınızı yeşil sigorta (yurtdışı kasko) yaptırmayı unutmayın.

Sakız Adası Feribotu Nereden Kalkar?

Sakız Adası’na kalkan feribotlar İzmir’in Çeşme ilçesindeki Ulusoy Limanı’ndan kalkar. Ulusoy Limanı Çeşme’nin merkezinde olup otogara 1.5 km (yaklaşık 20-25 dk yürüme) mesafededir.

Sakız’a Gitmek İçin Vize Gerekir mi?

Sakız Adası’na seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının pasaportunda geçerli bir Avrupa Birliği Şengen Vizesi olmalıdır. Yeşil pasaport sahipleri için vize gerekmemektedir. Ayrıca, her yıl yenilenen ve uygulamaya konulan kapıda vize / kolay vize uygulaması ile de vize alıp Sakız’a giriş yapabilirisiniz. Kapı vizesi maksimum 7 günlük ve tek girişli olarak verilmektedir. Vize ücreti ise 65 €’dur. Kapı vizenizi en az 1 hafta öncesinden vize evraklarınızı bileti aldığınız taşıyıcı firmaya teslim etmeniz gerekmektedir. Kapı Vizesi ile ilgili detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

çeşme sakız adası feribot tarifesi

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Notify of

Tüm Biletleri Ucuza Alın

Bilet.com

Facebook

Arşivdeki Yazılar