Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Roma Ve İtalya’da Türkçe Rehber

Roma Ve İtalya’da Türkçe Rehber

Roma Ve İtalya’da Türkçe Rehber; İtalya’nın Roma, Floransa ve diğer şehirlerini size özel Türkçe konuşan bir rehber ile gezmek istiyorsanız buradan yazarak bilgi alabilirsiniz. Arkadaş veya aile grubuzla gezi veya iş amaçlı seyahatlerinizde İtalya’yı Türk rehber ile gezebilisiniz. Roma’da şehir turu, Vatikan Müzesi ziyareti veya Roma’dan günübirlik ya da konaklamalı Napoli, Pompei, Capri, Floransa, Pisa, Lucca gibi yerleri size özel bir araç ve rehberle gezebilirsiniz. Dilerseniz kendi özel gezi programını yapabilir, dilerseniz aşağıdaki gezi önerilerinden faydalanabilirsiniz;

roma türk rehber

Örnek Gezi Programı

  • Birinci Gün / Roma Şehir Turu (8 saat); özel araç ile kısmen panoramik, kısmen foroğraf molalı, yürümeli ve dinlenmeli keyifli bir şekilde Roma’yı hakkı ile gezeceğiniz bu turda görülebilecek yerlerden bazıları; Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Navona Meydanı, Panteon, Campo di Fiori, Galeria Umbero Alışveriş Merkezi, Via del Corso, lüks İtalyan markalarının toplandığı Via Condotti, Vatikan ve San Pietro Bazilikası (dışarıdan), Colesseum ve Forum Alanı (dışarıdan), Zincirli Kilise ve Michelangelo’nun ünlü Musa Heykeli, Caracalla Hamamları, Roma Hipodromu, Capitolin Tepesi, 1950’lerin ünlü Via Venetto Caddesi, Roma Tatili filmi ile ünlenen dünyanın ilk yalan makinesi Bocca Della Verita, Tiber Nehri, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel San Angelo…

italya'da tükçe rehber

  • İkinci Gün / Vatikan, San Pietro, Kolezyum, Roma Forumu (8 saat); bu ziyaretin ulaşımını tercihinize göre özel araç veya metro kullanark da yapabilirsiniz. Biletleriniz önceden alınacağı için hem Vatikan Müzeleri’ne hem de Kolezyum’a çok uzun bilet kuyruklarında beklemeden girebileceksiniz. Vatikan ve Kolezyum Roma’da mutlaka görülmesi gereken mümkün ise rehber ile gezilmesi gereken yerlerdir. Vatikan’da Sistin Şapeli, Vatikan Müzeleri’ndeki en ünlü eserler ile Katolik dünyanın en önemli katedrali San Pietro mutlaka gezilmelidir. Zaman Kolezyum ziyaretini ise yakınındaki Zafer takı ve Antik Forum alanını da gezerek tamamlayabilirsiniz.
  • Üçüncü Gün / Floransa – Pisa Gezisi (12 saat); özel araç ve Türk rehber eşliğinde Roma’dan Floransa ve Pisa’ya gezi yapabilirsiniz. Yolculuk süresi gidişte 3 saat dönüşte 3 saattir. Bu turda Tiber Nehri boyunca ve Toskana’nın güzel manzaraları eşliğinde önce Pisa ziyareti ardından da Floransa’ya ziyareti uygun olandır. Pisa’da Pisa Kulesi’ne çıkabilir, Mucizeler meydanındaki Katedral ve diğer tarihi yapıları gezebilirsiniz. Floransa’da ise bir yürüyüş turu ile şehrin ortaçağ sokalarını gezdikten sonra Santa Maria del Fiore Katedrali Arno nehri üstündeki ünlü Ponte Veccio’da fotoğraf çekilebilirsiniz.
  • Dördüncü Gün / Napoli – Pompei Gezisi (12 saat); özel araç ve Türkçe konuşan rehber eşliğinde Napoli ve Pompei için tek gidiş 3 saat, dönüş de 3 saat sürmektedir. Güney İtalya’nın en büyük şehri olan Napoli’de Castel Nuovo, Castel Uovo, Palazzo Reale, Galeria Umberto gibi şehrin önemli eserlerini görebilir, Napoli’nin canlı sokaklarında alışveriş yapabilir, Margarita Pizza’yı dünyada ilk yapan pizza fırınında pizza yiyebilirsiniz. Ardından yarım saat mesafedeki, Pompei Antik Kenti’ni yürüyek rehberle birlikte gezebilirsiniz.

Roma ya da Floransa’yı, İtalya’da yaşayan bir Türk rehberle gezmek istiyorsanız bize yazın!

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x