Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Sevilla Kaç Günde Gezilir?

Sevilla Kaç Günde Gezilir? İspanya’nın Sevilla şehri tek başına seyahat etmeyi hakkedecek derecede tarihi, turistik ve kültürel cazibeleri olan bir şehirdir. Sevilla şehri Endülüs Özerk Bölgesi’nin başkentidir. 3000 yıllık tarihinde Kartaca, Roma, Vizigot ve 500 yıl Müslüman hakimiyetinde kalmış olan bu insanı içene çeken şehir ziyaretçilerine çok zengin bir zenginlik sunuyor. Sevilla kaç günde gezilir sorunuzun cevabı biraz da hangi alana ne kadar ilginiz olduğu ile alakalı. Eğer sadece Sevilla şehrini hakkı ile gezmek ve sosyo-kültürel hayatını yaşamak istiyorsanız bunun için 2-3 gecelik bir program size yetecektir. Fakat bizim size tavsiyemiz bu süreyi biraz daha uzatarak en az şehrin kendisi kadar ilginç çevre gezileri de yapmanız. Bu durumda toplam kalış süresini 3-5 gece arasına çıkartmanız tavsiye olunur. İşte size gün gün Sevilla’da gezilecek yerler için bir liste;

pueblos blancos, cadiz
Beyaz Köyler
  • Gün 1 – Sevilla Katedrali, Alcazar Sarayı, Quadalquivir Nehri’nde Tekne Turu, Akşam Flamenko Gecesi. (Sevilla’daki en iyi flamenko kulübü için tıklayın)
  • Gün 2 – Plaza de Espanya Pavilyonu, Altın Kule, Maestranza Boğa Güreşi Müzesi, Calle Sierpes’de Alışveriş, Akşam Opera Maestranza’da zarzuela (İspanyol Operası) deneyimi

sevilla en iyi flamenko şov

Sevilla’da Nisan ayından itibaren yoğun turist akını olduğu için Alcazar, Elhamra Sarayı ve Flamanco gecesi için biletlerinizi önceden satın almanız önerilir. Sevilla’daki tüm bilet ve günü-birlik çevre gezileri için buradan kayıt yapabilirsiniz.

Ayrıca Mart Nisan aylarında gelmeniz halinde Feria de Abril Panayırı ile Paskalya kortejlerini kaçırmamanız tavsiye olunur. Ayrıca yukarıdaki programa 1 gün daha ilave ederek yaklaşık 1,5 saat mesafedeki Cadiz şehrini, özellikle de Cadiz’in eski şehrini gezebilirsiniz. Cadiz’de yarımada çevresindeki plajlarda Haziran’dan itibaren denize girebilirsiniz. Okyanus suyu soğuk olduğu için denizin ısınması Temmuz ayını bulabilir. Ayrıca İspanya’daki en iyi flamenko şovlar Sevilla’dadır.

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x