Booking.com
Powered by GetYourGuide. Become a partner.
Barselona Figueres Girona Sitges

Barselona Dışında Gezilecek Yerler

Barcelona Çevresinde Gezilecek Yerler

Katalonya’da, Barselona çevresinde gezilecek yerler arasında en görmeye değer olanları tavsiye sırasına göre aşağıda sıralanmıştır;

Figueres / Salvador Dali Müzesi (trenle yaklaşık 2 saat)
Girona (trenle yaklaşık 1.5 saat)
Sitges (trenle yaklaşık 25 dakika)
Montserrat Manastırı (aktarmalı yaklaşık 1,5 saat)
Port Aventura Eğlence Parkı (Tarragona, tren veya otobüsle yaklaşık 1 saat)
Tarragona (trenle yaklaşık 1 saat)
Codorniu Şarap Mahzenleri (otobüsle yaklaşık 1,5 saat)
Costa Brava Sahilleri (Lloret de Mar, otobüsle 1 saat)
Andorra (otobüsle yaklaşık 3 saat)

Yukarıdaki tavsiyelere ilave olarak; Barselona’nın kuzeyinden Pireneler’e dek uzanan Costa Brava Sahilleri’ni gezmek isterseniz özellikle Begur, Cadaques ve Tossa del Mar yerleşimleri sahildeki en güzel yerlerdir. Ayrıca sahilden içeride kalan Peratallada Köyü (Karayolundan Barselona’ya 1.5 saat, Girona’ya 35 km) inanılmaz güzellikte, fotoğraf tutkunlarının bayram edeceği küçük bir ortaçağ köyüdür. Barcelona’nın 1 saat güneyindeki Katalonya’nın ikinci büyük şehri olan (Roma döneminde Barselona’dan daha önemli bir şehir idi) Tarragona da alternatif gezi noktalarınız olabilir (Konunun devamı aşağıdadır).

Barselona’dan Çevre Gezileri

Barselona’dan 1, 2 saat mesafelerde günübirlik ziyaret için gezecek pek çok yer vardır. Bir kaç gününüzü Barselona’yı gezmeye ayırdıktan sonra en az bir gününüzü de Barselona çevresi turlarına katılarak geçirebilirsiniz. Bu turlar arasında en popüler ve mutlaka görülmesi gereken hangisidir diye soracak olursanız, cevap; Salvador Dali Müzesi + Girona Şehri.

Şarap ve bağcılık ile ilgileniyor iseniz yakın çevredeki özellikle Penedes şarapları ve Cava köpüklü şaraplarının üretildiği 1-2 saatlik mesafedeki Codorniu Bağ Evlerine Barselona’dan pek çok tur düzenleniyor. Alternatif olarak Katalonya dışına çıkarak trenle yaklaşık üçer saat mesafedeki Zaragoza veya Valensiya şehirlerine veya tren seferlerinin olmadığı, otobüsle gidebileceğiniz Pirene Dağları’nın yamaçlarında kurulu Andorra Prensliği’ni ziyaret edebilirsiniz. Andorra ziyareti için ayrıca bir vizeye ihtiyacınız yoktur ama pasaportunuzu yanınıza almayı unutmayın. Fakat, Andorra’nın başkenti La Vella Türkler için alışveriş cazibesini yitirmesi ve şehir olarak da bir cazibesi ve güzelliği olmadığından artık rağbet görmemektedir. Yine de Andorra’ya gitmek isterseniz, Andorra’da dükkanların çoğu 14:30’dan itibaren kapanmaya başladığı için Barselona’dan çok erken bir saatte çıkmalısınız.

Kimler Neler Demiş?

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of

Tüm Biletleri Ucuza Alın

Bilet.com

Facebook

Arşivdeki Yazılar