Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Barcelona Nasıl Gezilir?

Barcelona Nasıl Gezilir? Barcelona’ya ilk defa ve münferit biçimde geliyor iseniz Türkçe özel bir rehber kiralaya bilir, buradan rehberli özel turlara katılabilir yada aşağıdaki opsiyonları değerlendirebilirsiniz.

Barcelona Bus Turistic (Türkçe)

Barcelona Bus Turistic hop on hop off şehir turu otobüsleri Barcelona Belediyesi tarafından organize edilir. Turkuaz renkli bu tur otobüslerinin 45 duraklı 3 ayrı rotası vardır. Rota sayısı kış aylarında 2’ye düşer. Türkçe de dahil olamk üzere kulaklık ile 10 dilde anlatım kaydı vardır. 5 ayrı transfer noktasında hat değişimi yapılabilir, istediğiniz durakta sınırsız inip binebilirsiniz. Yoğun sezonlarda otobüsler 5 dakikada bir gelir. Şehir merkezinden uzaktaki Güell Parkı’na, Nou Camp Stadyumu’na, Tibidabo ve Montjuic Tepeleri’ne de bu otobüslerle gidebilirsiniz. 1 veya 2 günlük biletleri buradan alıp yerinizi garantileyebilirsiniz.

Bisikletli Turlar

Şehrin düz bir alana üzerine kurulmuş olması, bisiklet yollarının çokluğu ve trafikte bisikletlilere duyulan saygı sonucu Barselona Avrupa’nın en çok bisiklet kullanılan şehirlerinden biri haline gelmiştir. Bisiklet kiralayarak kendi tur programınızı yapabileceğiniz gibi aşağıdaki bisikletli şehir turlarından birine de katılabilirsiniz.

Turlar mümkün olduğunca şehir trafiğine girmeksizin, bisiklet yolları kullanılarak yapılır. Kask kullanımı zorunlu değildir. İngilizce, Almanca, Fransızca veya İtalyanca konuşan bir rehber ve teknik destek eşliğinde yapılan turlarda belli noktalarda anlatım ve fotoğraf molaları verilir.

Subscribe
Notify of
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cHil
5 years ago

Merhaba,dil seçeneklerinde türkçe yazmıyor, yanlış biliyor olabilir misiniz?

travelingturks
5 years ago

Merhaba..aşağıdaki linktaki sayfanın en altına bakarsanız kullanan Türk yorumcular var..zaten 16 dil seçeneği var, hepsi belirtilmemiş…Türkçe dil seçeneği geçen sene eklendiği için bazı resimlerde otobüs üstünde Türk bayrağı görünmüyor…

https://www.getyourguide.com.tr/barselona-l45/1-hop-off-tour-barselona-on-hop-veya-2-guen-bilet-t4241/?partner_id=F2GZGY3

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x