Paris

Paris Taksi Fiyatları

Paris Taksi Fiyatları; Paris’te taksi fiyatları, fiyatlandırma şekli biraz farklıdır. Taksimetreler 2.60 €’dan açılır, kilometre başına...

paris taksi fiyatları, taksi ücreti ve tarifesi

Category - Paris

Paris, Fransa’nın başkenti ve 12 milyondan fazla nüfusu ile Avrupa’nın ikinci büyük şehridir. Paris, dünyanın en güzel metropollerinden biridir, aynı zamanda Louvre Müzesi, Orsay Müzesi, Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali ve Seinne Nehri gibi dünyaca ünlü turistik ve kültürel mekanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Paris aynı zamanda dünyanın en önemli sanat kentlerinden biri olmuştur. Ressamlar ve tasarımcılar şehri; Picasso, Van Gogh, Cezanne, Matisse, Monet, Renoir, Degas, Modigliani, Salvador Dali ve diğerleri, bu şehirde hayatlarının bir bölümünü geçirmişti.

Şehir ayrıca Chanel, Jean Paul Gaultier, Yves Saint Laurent, Ninna Ricci, Christian Dior, Louis Vuitton, vb. gibi moda tasarımcılarının göz kamaştırıcı tarihine de ev sahipliği yapıyor. .

Tabii ki, alışveriş yapmaktan ziyade şehirde yapılacak daha ilginç ve değerli şeyler de var. Sadece sanat ve tarihe meraklıysanız, Louvre ve Orsay Müzeleri’ni ziyaret etmek için bile bir ziyaret de bulunabilirsiniz. Güzel Fransız mutfağını deneyimlemek, bir kabare izlemek, Eyfel Kulesi’ne çıkmak veya Disneyland’ı ziyaret etmek de bir ziyaret sebebi olabilir.

İşte kentte önemli ziyaretler için bir liste;

 

Paris’in en gözde turistik atraksiyonları

 

Louvre müzesi
Eyfel Kulesi
Orsay Müzesi
Notre Dame Katedrali
Sacre Coeur ve Montmartre
Versailles Sarayı
Seinne Nehri’nde Tekne Turu
Moulin Rouge Kabare
Disneyland

Paris

Orsay Müzesi

Orsay Müzesi Orsay Müzesi (Musee d’Orsay) / Adres; 1 Rue de la Légion d’Honneur, 75007 Paris. Giriş Ücreti; 12 €. Buradan sıra beklemeden girmek...

Tüm Biletleri Ucuza Alın

Bilet.com

Facebook

Arşivdeki Yazılar