Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Berlin’de Türkçe Rehber

Berlin’de Türkçe Rehber

Berlin’de Türkçe Rehber; Almanya’nın başkenti Berlin’de Türkçe konuşan profesyonel bir rehber veya çevirmen arıyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Münferit veya grup bazında, iş gezisi veya tatil için olsun, havalimanı transferi, konaklama ve ihtiyacınız olan tüm servisler için bizden öneri ve yardım alabilirsiniz. Berlin gezinizde kendi özel tur programınızı yapabilir veya aşağıdaki örnek tur programından faydalanabilirsiniz.

berlin'de türkçe konuşan tur rehberi

Berlin’de Örnek Tur Programı

Birinci Gün / Berlin Şehir Turu ve Pergamon Müzesi (8 saat); özel araç ve Berlin’de yaşayan Türk rehber eşliğinde yapacağınız bu tur, panoramik şehir turu, yürüme, fotoğraf molaları ve müze ziyaretinde oluşuyor. Gezilecek yerlerden bazıları; Batı Berlin’de; Kurfürstendamm, Gedachtniss Kilisesi, Tiergarten, Reichstag (bilet alıp kubesine çıkabilirsiniz), Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Kreuzberg (Küçük Türkiye), Charlottenburg, Doğu Berlin’de; Unter den Linden, East Side Galerie, Alexanderplatz, Nikolaiviertel… Şehir turunun ardından öğle saatini rehberinizin özenle seçeceği bir yerde yerel yemekler yiyerek geçirip ardından ünlü Müzeler Adası’na girebilirsiniz. Bir çok müze kompleksinden oluşan müzeyi rehberin anlatımı ile özümseyerek gezebilirsiniz. Ülkemizin antik şehirlerinden ve Mezopotamya’dan ve getirilmiş olan eşşiz değerdeki eserleri mutlaka görmeniz tavsiye olunur.

berlin'de özel türk rehberle şehir turu

İkinci Gün / Saraylar Şehri Potsdam Turu (4 saat); Berlin’den yarım saat mesafedeki Brandenburg Eyaleti’nin başkenti, saraylar şehri Potsdam Berlin’de görülmesi gereken terlerin başında gelir. Potsdam’ın barok karakterdeki eski şehri, yemyeşil bahçeleri, ormanları, huzurlu yaşamı ve etkileyici sarayları ile gittikçe daha gözde bir yerleşime dönüşmektedir. Turda göreceğiniz yerlerden bazıları; Schloss Cecilianhof Sarayı, Sanssouci Sarayı ve Terasları, Hollanda Mahallesi, Alexandrowka Rus mahallesi, Prusya Kralı II. Frederick’in mezarı gibi tarihi öneme sahip yerlerdir. Eski adı Yasak Şehir olan Potsdam’ın huzurlu sokakları ve görsel bir şölen sunan doğasından ayrılmak istemeyeceksiniz. (Bu turu tam güne çevirmek isterseniz rehber eşliğinde 368 metre yükseklik ile Almanya’nın en yüksek yapısı olan Berlin Tv Kulesi’ne çıkabilir, ardından nehirde tekne turuna katılarak şehrin güzelliklerini farklı bir açıdan keşfedebilirsiniz.)

potsdam türkçe rehberli tur

Berlin’i Berlin’de yaşayan lisanslı, Türk bir rehberden tanımak için bize yazın!

[ultimate_author_box user_id="8" template='uab-template-1']

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gülsüm gürkök
2 years ago

merhaba ,14 mayıs tarihinde 3 kişi Berlin ‘ e geleceğiz. Yazıda bahsettiğiniz 2 tur ve dresten turu için 3 kişi için fiyat alabilir miyim ? Teşekkürler