Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Bangkok ve Tayland’da Türkçe Rehber

Bangkok ve Tayland’da Türkçe Rehber

Bangkok ve Tayland’da Türkçe Rehber; Tayland’ın başkenti Bangkok’ta ve Phuket’te Türkçe konuşan rehber arıyorsanız bizimle buradan irtibata geçebilirsiniz. İş seyahati, gezi amaçlı ya da özel amaçlı seyahatlerinizde Türk rehber eşliğinde şehri gezebilir, şehirde yaşam ile ilgili orada yaşayan güvenilir bir rehberden tüyolar alabilirsiniz. Bangkok’ta şehir turu yapmak isterseniz dilerseniz kendi gezi programınızı oluşturabilir, ya da aşağıdaki örnek programlardan faydalanabilirsiniz;

Bangkok Örnek Gezi Programı

Bangkok Şehir Turu (8 saat) – Size özel araç ve Türk rehber ile yapılacak bu tur, paanoramik, yürüyüş ve fotoğraf molalarından oluşmaktadır. Tur sırasında görülecek yerlerden bazıları; 46 metre uzunluğundaki Yatan Buda Heykeli, Budizmin kutsal tapınak mezarları Stupalar, Oturan Buda Heykeli, içinde masaj okulları bulunan Wat Pko Kraliyet Tapınağı, Taylandın en önemli Budist tapınaklarından olan Wat Traimit ile içindeki 5.5 ton ağırlıktaki som altın Buda Heykeli, Çin Mahallesi, Orkideleri ile ünlü Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı, Bakanlıklar Caddesi, Paralamento Binası, ve Tayland Kralı’nın malikanesi. Kısa bir kahve veya yemek molasından sonra tura Bangkok’un olmazsa olmazı Kanallar gezisi ile devam ediyorsunuz.

Bangkok Gece  Turu “Sea Food Market & Patpong” (4 saat) – Bu tur Bangkok gecelerinin gündüzden daha canlı olduğunu göreceksiniz. Tur aklınıza agelecek her türlü deniz mahsüllerinin bol porsiyonlarla servis edildiği bir restoranda yemek ile başlayacak. İkinci aşamada Çin ve Tai usulü alışveriş yapabileceğiniz Tayland’ın ünlü gece pazarına gidip burada Rolex2ten Louis Vuitton’a ünlü markaların birebir imitasyonlarını uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Üçüncü istikamet ise Bangkok’un barlarının ve gece hayatının olduğu en renkli bölgesi olacak.

Bangkok Float Matket Turu (6 saat) – Tayland’ın ilgi çeken geleneklerinden biri yüzen pazarlardır. Bu pazarlarda ülkeye has kuyruklu geleneksel sandallarda satışa sunulan rengarenk yüzlerce çeşit sebze meyve görmeye değer bir renklilik oluşturuyor. Bangkok’tan 1.5 saat uzaklıktaki pazarda alışveriş yapabilir, a-la minute hazırlanan lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

bangkok'da türkçe rehber

Egzotik Uzakdoğu’yu yaşayabileceğimiz ve Bangkok’a gelen her ziyaretçinin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Bangkok’un dışına çıkarak yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta bulunan Yüzen Çarşı turumuza uzun kuyruklu, tay stili botlarla başlıyoruz. Suni kanallarda yapacağımız yolculuğun ardından yüzlerce renkli ürünün, tropik meyvelerin, sebzelerin satıldığı yerel pazarda, alışverişleriniz için serbest zaman. (Pazarlık yapmayı unutmayınız.) Turumuzun ardından Bangkok’a geri dönüyoruz.

Diğer Tur Önerileri;

  • Bangkok Yüzen Çarşı Turu (6-8 saat)
  • Phuket ve Fil Safarisi Turu (Tam Gün)
  • James Bond Adası Turu (Phuket’ten)

Tayland’ı Tayland’da yaşayan bir Türk rehberle gezmek için bize yazın!

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x