Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Maldivlerin En Lüks Otelleri

Maldivlerin En Lüks Otelleri

Maldivlerin En Lüks Otelleri; (Otelleri ve fiyatlarını görmek için tıklayın) Maldivlerin en lüks ve fantastik otelleri genellikle tek ada üzerine kurulmuştur ve başkent Male’den en uzaktaki izole adalar üzerine kurulmuşlardır. Zaten bu adalar genellikle de bir otel veya tatil köyünün sığabileceği büyüklüktedir. Mavi, beyaz ve yeşil…Hint Okyanusu üzerinde berrak turkuaz deniz, kıyıları beyaz kumsallar ve hindistan cevizi ağaçları ile bezeli küçük adalar… bu adalar üzerinde kurulmuş olan beş yıldızlı lüks oteller, su üstü bungalovlar ve villalar Maldivlerin en pahalı konaklama üniteleridir.

Bu otellerin hepsi çevresindeki doğa ile uyum içinde olmakla birlikte en üst düzeyde lüks, konfor ve hizmet verir. Villaların çoğunun özel havuzu vardır. Su üstü villaların büyüklükleri genellikle 80-90 m2’den başlayıp 500 m2’ye kadar ulaşır. Lüks ve konfor arttıkça sunulan hizmetler de çoğalır. Örneğin bazı villaların özel hizmetçisi vardır, hatta bazı villaların (Conrad Resort) içinden denizdeki tropik canlıları izleyebilirsiniz.

….son olarak, işte size Maldiv Adaları’ndaki en lüks otellerden oluşan bir liste;

Maldivlerin En Lüks Otelleri Listesi

Aradığınız Maldiv Adaların’daki en lüks, en konforlu ve en pahalı otelleri görmek ise işte sıralama;

8 – Park Hyatt Maldives Hadahaa

Ekvator çizgisinin 55 km kuzeyinde, dünyanın en uzak mercan kayalıkları içinde yer alan modern bir tesistir. Park Hyatt, deniz üstünde inşaa edilmiş, en lüks özelliklere sahip 50 su üstü villadan oluşuyor. Tüm villaların zeminleri camdır ve denizdeki canlıları izleyebilirsiniz. Çevresindeki deniz, dünyanın en temiz mercan denizleri arasında sayılır.

maldivlerin en lüx oteli
Park Hyatt Maldivler

7 – Four Seasons Landaa Giraavaru

Maldivlerin en güzel mercan atollerinden olan Baa Atol‘de bulunan bu otel adadaki yemyeşil jungle’lar içinde geniş alana yayılmış 103 adet büyük villadan oluşuyor. Bu atol UNESCO koruma alanı içindedir. Gerçek lüks bir hizmet anlayışı ve muhteşem bir mutfak kalitesi ile gelen Four Seasons yakınındaki kardeş oteli olan ve surf olanakları ile meşhur olan Kuda Huraa‘ya da yakındır. Özel katamaran ile iki ada arasında gidip gelinebilir, su altı dalışı yapabilirsiniz.

maldivler en lüx otel
Four Seasons Maldivler

6 – Robinson Maldives (adults Only, All INCLUSİVE)

Gaafu Alif Atolü’nün kristal sularında yer alan Robinson Club Maldives, spa küvetleri, teraslar ve açık yağmur duşları içeren bungalovlar ve villalar sunmaktadır. Ücretsiz şnorkelli yüzme ekipmanları sağlanmaktadır.

maldivler lüx oteller
Jumeirah Dhevanafushi

5 – Como Maalifushi

Como Maalifushi Oteli Maldivlerin ilk de-lüks otelidir ve güney batıdaki bakir Thaa Atol’ünde açılmıştır.  Burası tüm lüks Maldiv otelleri arasında abartısız ve sade stili ile Hint Okyanusu’nun kendine özgü tarzını şık bir biçimde yansıtır. Tesiste spa ve yoga gibi aktiviteler yanında Maldivlerin zengin deniz mahsulleri mutfağından seçme yemekler bulabilirsiniz. 33 adet su üstü villa ve bahçe süitleri olan otel, aileler, çiftler, sörfçüler ve dalmayı sevenler tarafından tercih ediliyor.

maldivlerin lüks otelleri
Como Maalifushi

4 – The St Regis Maldives Vommuli Resort

Lüks hizmetleri ile dünyaca ünlü St Regis otellerinin Maldivlerdeki şubasi. Male’den deniz uçağı ile 40 dakikada ulaşacağınız bu lüks Maldivler oteli 20 hektarlık bir alan kaplayan özel bir mercan adaları grubunda yer alır. Kirlenmemiş bir deniz, gizli lagünler ve turkuvaz rengi bir deniz…Otel tamamı çağdaş Maldivler renk ve çizgisi taşıyan ve adanın doğal malzemelerinden üretilmiş 77 özel villadan oluşuyor. Spa, özel yüzme havuzu dışında ortak yüzme havusu, dalış merkezi ve muhteşem tadlara sahip restoranlardan faydalanabilirler.

maldivler en pahalı oteller
Vommuli Resort
en lüx maldiv oteli
Vommuli Resort

3 – One&Only Reethi Rah

2005’te açılan bu 6 yıldızlı emsalsiz otelin müşterileri arasında kraliyet üyeleri ve pek çok dünyaca tanınmış şahsiyetler var. 6 km uzunlukta sahili olan adanın üzerindeki hotel ahtopot biçiminde tasarlanmış. Kuzey Male Atolleri’nin en büyüklerinden biri olan adanın muhteşem doğası içinde kaybolmuş 130 villası, uzun beyaz kumsalları, kristal gibi berrak lagünleri, turkuvaz koyları ve kum mağaraları var. Bu hotel hizmet kalitesi açısından dünyanın en üst seviyesindedir.

maldivlerin en pahalı oteli
One&Only Reethi Rah
maldivler en pahalı evler
One&Only Reethi Rah

2 – Soneva Fushi

Soneva Fushi Hotel UNESCO koruması altındaki Baa Atol’ünde yer alır ve Maldivlerin orjinal bir çöl adası üzerine kurulmuştur. Geniş, konforlu, masalsı ultra lüks villaları ve özel rezidansları sık dokulu tropik yeşillikler arasına gizlenmiştir. Robinson Cruseo‘yu hatırlatırcasına ağaç evleri andıran tarzda evler de vardır. Villaların deniz suyundan özel havuzları olup aynı zamanda önlerindeki özel beyaz plajlara açılır. Özel hizmetçiniz adeta siz sormadan ne istediğinizi bilirler.

maldivler en lüks oteller
Soneva Fushi
maldivler en lux oteller
Soneva Fushi

1 – Soneva Jani

Sanskritçe’de “bilgelik” anlamına gelen Soneva Jani Noonu Atolü’nün 5 insansız adasından biri olan Medhufaru üzerindedir. Maldivlerin en iyi ve en lüks oteli olarak bilinen bu resort hotel bakir beyaz kumlu plajlar, tropik yemyeşi bir doğa örtüsü, 5.6 km2’lik kristal rengi bir lagun denizi ile çevrili olup Hint Okyanusu’nu 360 derece engelsiz görür. 24 deniz üstü villanın tamamının özel havuzu, lagüne özel çıkışı vardır. Bazı villaların lagüne su kaydırağı ile de inişi vardır. Misafirlerin gece yıldızları seyredebilmesi için ana yatak odalarının düğmeye basılarak açılan tavanları vardır.

maldivler en lüks otel
Soneva Jani Maldivler

Soneva Jani Maldivler

maldivler en iyi oteller
Maldivlerin En İyi Oteli “Soneva Jani”
maldivlerin en iyi oteli
Maldivlerin En Lüks Oteli “Soneva Jani”
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x