Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Maldivlerin En Lüks Otelleri

Maldivlerin En Lüks Otelleri

Maldivlerin En Lüks Otelleri; Maldivlerin en lüks otelleri genellikle tek ada üzerine kurulmuş olan merkezden uzaktaki uzak adalar üzerinde yer alır. Bu adalar çoğunlukla bir otelin sığabileceği büyüklüktedir. Hint Okyanusu içinde masmavi turkuvaz mercan denizi ile çevrili, hindistan cevizi ağaçları ve tropik bitkilerle bezeli yemyeşil küçük adalar… Bu adalar üzerinde kurulmuş olan beş yıldızlı ve lüx otellerin özellikle plaj villaları ile su üzerindeki evleri Maldivlerin en pahalı ve lüks konaklama seçeneğini oluşturuyor.

Bu otellerin hepsi çevresindeki doğa ile uyum içinde olmakla birlikte en üst düzeyde lüks, konfor ve hizmet verir. Villaların çoğunun özel havuzu vardır. Su üstü villaların büyüklükleri genellikle 80-90 m2’den başlayıp 500 m2’ye kadar gider. Lüks ve konfor arttıkça sunulan hizmetler de çoğalır. Örneğin bazı villalarda özel hizmetçi, hatta bazı otellerde (Conrad Resort) bazı villaların duvarları tropik deniz canlısını yatağınızdan izleyebileceğiniz biçimde tasarlanmıştır.

Maldivlerin en lüks otelleri nden birinde kalmak istiyorsanız aşağıdaki listeyi sizin için özenle hazırladık.

Bakmanızı tavsiye ettiğimiz diğer sayfalar;

Maldivlerin En Lüks Otelleri Listesi

10 – Park Hyatt Maldives Hadahaa

Ekvator çizgisinin 55 km kuzeyinde, dünyanın en uzak mercan kayalıkları içinde yer alan modern bir tesistir. Park Hyatt, deniz üstünde inşaa edilmiş, en lüks özelliklere sahip 50 su üstü villadan oluşuyor. Tüm villaların zeminleri camdır ve denizdeki canlıları izleyebilirsiniz. Çevresindeki deniz, dünyanın en temiz mercan denizleri arasında sayılır.

maldivlerin en lüx oteli
Park Hyatt Maldivler

9 – Four Seasons Landaa Giraavaru

Maldivlerin en güzel mercan atollerinden olan Baa Atol‘de bulunan bu otel adadaki yemyeşil jungle’lar içinde geniş alana yayılmış 103 adet büyük villadan oluşuyor. Bu atol UNESCO koruma alanı içindedir. Gerçek lüks bir hizmet anlayışı ve muhteşem bir mutfak kalitesi ile gelen Four Seasons yakınındaki kardeş oteli olan ve surf olanakları ile meşhur olan Kuda Huraa‘ya da yakındır. Özel katamaran ile iki ada arasında gidip gelinebilir, su altı dalışı yapabilirsiniz.

maldivler en lüx otel
Four Seasons Maldivler

8 – Jumeirah Dhevanafushi

Maldiv Adaları’nın en güneyinde, Hint Okyanusu’nun ortasında saklı biçimdeki bu ultra lüks otel dingin ve sade zevkler için tasarlanmış modern dünyanın uzağında bir kaçış noktasıdır. Bu resort otel yemyeşil bir doğa, kristal maviliğinde bir deniz ve beyaz mercan kumları ile birlikte adeta bir sığınaktır. Tesis, abartıdan uzak tasarımı ile her birinin özel plajı ve özel havuzu olan sadece 21 villa ile 16 su üstü villadan oluşuyor. Resorttaki üç restoranda çıkan yemeklerle dünyanın bu uzak köşesinde çok özel gurme tadlardan da mahrum kalmıyorsunuz.

maldivler lüx oteller
Jumeirah Dhevanafushi

7 – Como Maalifushi

Como Maalifushi Oteli Maldivlerin ilk de-lüks otelidir ve güney batıdaki bakir Thaa Atol’ünde açılmıştır.  Burası tüm lüks Maldiv otelleri arasında abartısız ve sade stili ile Hint Okyanusu’nun kendine özgü tarzını şık bir biçimde yansıtır. Tesiste spa ve yoga gibi aktiviteler yanında Maldivlerin zengin deniz mahsulleri mutfağından seçme yemekler bulabilirsiniz. 33 adet su üstü villa ve bahçe süitleri olan otel, aileler, çiftler, sörfçüler ve dalmayı sevenler tarafından tercih ediliyor.

maldivlerin lüks otelleri
Como Maalifushi

6 – Velaa Private Island

Noonu Mercan Adaları içinde uzak bir notada saklanmış olan Velaa Adası masmavi ve elegant bir okyanus manzarasına sahiptir. Adanın ismi yüzyıllardır buraya yumurtlamak için gelen bölgeye has deniz kaplumbağalarından gelir. Otel 45 villadan oluşuyor. Her villanın özel hizmetçisi vardır ve sunulan hizmetler sizin isteğinize göre değiştirilebilir. Villalardaki tüm detaylar kusursuzdur. Taş yer döşemeleri Ürdün çöllerinden, saksılar İndonezya’dan lüks ahşap paneller Borneo’dan ve göz alıcı mermerler İtalya’dandır. Otelde bir adet de Romantik Havuz Rezidansı vardır, bu villa daha özeldir ve sadece tekne ile ulaşılabilir.

en lüks maldiv otelleri
Velaa Private Island

5 – The St Regis Maldives Vommuli Resort

Lüks hizmetleri ile dünyaca ünlü St Regis otellerinin Maldivlerdeki şubasi. Male’den deniz uçağı ile 40 dakikada ulaşacağınız bu lüks Maldivler oteli 20 hektarlık bir alan kaplayan özel bir mercan adaları grubunda yer alır. Kirlenmemiş bir deniz, gizli lagünler ve turkuvaz rengi bir deniz…Otel tamamı çağdaş Maldivler renk ve çizgisi taşıyan ve adanın doğal malzemelerinden üretilmiş 77 özel villadan oluşuyor. Spa, özel yüzme havuzu dışında ortak yüzme havusu, dalış merkezi ve muhteşem tadlara sahip restoranlardan faydalanabilirler.

maldivler en pahalı oteller
Vommuli Resort
en lüx maldiv oteli
Vommuli Resort

4 – Cheval Blanc Randheli;

2013’de Maldivlerin en lüks oteli seçilen Cheval Blanc Randheli, geniş mercan reefleri ile korunan bakir bir kaç yeşil ada üzerine kurulmuştur. Adalar uzun palmiye ağaçları, tropik çiçekler, beyaz mercan kumdan oluşan kıyılar, cam gibi bir turkuvaz deniz ve kıyı resiflerinden oluşur. Bu dünyaca tanınmış otel 46 adet su üzeri ve bahçe villasından oluşur. Her bir villa yüksek kapılar ve tavanlarla birlikte, çağdaş elementlerle dizayn edilmiş, doğal renklere sahiptir. Rahatlatıcı teras alanları, özel havuzları ve doğal lagoonları ile bu Maldivler oteli Prens William ve Kate‘in kaçış yeri olması ile ünlendi.

maldivlerin en lüks otelleri
Cheval Blanc Randheli Maldivler

3 – One&Only Reethi Rah

2005’te açılan bu 6 yıldızlı emsalsiz otelin müşterileri arasında kraliyet üyeleri ve pek çok dünyaca tanınmış şahsiyetler var. 6 km uzunlukta sahili olan adanın üzerindeki hotel ahtopot biçiminde tasarlanmış. Kuzey Male Atolleri’nin en büyüklerinden biri olan adanın muhteşem doğası içinde kaybolmuş 130 villası, uzun beyaz kumsalları, kristal gibi berrak lagünleri, turkuvaz koyları ve kum mağaraları var. Bu hotel hizmet kalitesi açısından dünyanın en üst seviyesindedir.

maldivlerin en pahalı oteli
One&Only Reethi Rah
maldivler en pahalı evler
One&Only Reethi Rah

2 – Soneva Fushi

Soneva Fushi Hotel UNESCO koruması altındaki Baa Atol’ünde yer alır ve Maldivlerin orjinal bir çöl adası üzerine kurulmuştur. Geniş, konforlu, masalsı ultra lüks villaları ve özel rezidansları sık dokulu tropik yeşillikler arasına gizlenmiştir. Robinson Cruseo‘yu hatırlatırcasına ağaç evleri andıran tarzda evler de vardır. Villaların deniz suyundan özel havuzları olup aynı zamanda önlerindeki özel beyaz plajlara açılır. Özel hizmetçiniz adeta siz sormadan ne istediğinizi bilirler.

maldivler en lüks oteller
Soneva Fushi
maldivler en lux oteller
Soneva Fushi

1 – Soneva Jani

Sanskritçe’de “bilgelik” anlamına gelen Soneva Jani Noonu Atolü’nün 5 insansız adasından biri olan Medhufaru üzerindedir. Maldivlerin en iyi ve en lüks oteli olarak bilinen bu resort hotel bakir beyaz kumlu plajlar, tropik yemyeşi bir doğa örtüsü, 5.6 km2’lik kristal rengi bir lagun denizi ile çevrili olup Hint Okyanusu’nu 360 derece engelsiz görür. 24 deniz üstü villanın tamamının özel havuzu, lagüne özel çıkışı vardır. Bazı villaların lagüne su kaydırağı ile de inişi vardır. Misafirlerin gece yıldızları seyredebilmesi için ana yatak odalarının düğmeye basılarak açılan tavanları vardır.

maldivler en lüks otel
Soneva Jani Maldivler

Soneva Jani Maldivler

maldivler en iyi oteller
Maldivlerin En İyi Oteli “Soneva Jani”
maldivlerin en iyi oteli
Maldivlerin En Lüks Oteli “Soneva Jani”
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x