Booking.com
Asya

Maldivler’de Nerede Kalınır?

Paradise İsland – Klasikleşmiş, orta fiyatlı ve Türklerin en çok tercih ettiği

Meeru Island – Seçenek sevenler için; aktiviteleri ve seçenekleri en zengin olan ada

Finolhu Villas – Çiftler için; samimiyet, romantizm ve mahremiyet isteyen çiftler için

Cinnamon Dhonveli – Aileler için; çocukları da eğlendirecek pek çok aktivite arayanlar için

Diamonds Athuruga – Su üstündeki villalarda kalmak isteyenler için

Relax Residance Thoddoo – Uygun fiyat arayanlar için

Maldivler’de Nerede Kalınır? Hindistan’ın 800 km güneyinde, Hint Okyanusu’nun ortasında bulunan ve  1.200 adadan oluşan tropik cennet Maldiv Adaları kış aylarında denize girmek, güneşlenmek, romantik bir tatil ya da balayı tatili yapmak için eşsiz bir alternatiftir. Uzakdoğu’ya göre Türkiye’ye coğrafi olarak daha yakın olmasına rağmen Maldivler’de konaklama ve otel fiyatları genellikle yüksektir. Fakat uygun fiyatlı alternatifler de bulunabilir. Maldivlere Türkiye’den gitmenin en kolay ve hızlı yolu Türk Hava Yolları‘nın direkt tarifeli uçuşlarıdır. İstanbul kalkışlı uçuş yaklaşık 8 saat sürmektedir. Avrupa ülkeleri ve Dubai üzerinden zaman zaman aktarmalı olarak daha ucuz uçuşlar bulunabilir. Uçaklar Maldivler’in ana adası ve başkenti olan Male‘nin yakınındaki Hulhule Adası‘na inmektedir. Yarı şeriat ile yönetilen Maldivlerin başkenti Male’de ne yapılır diyecek olursanız, neredeyse hiçbir şey diyebiliriz. Çünkü Maldivlerin cazibesi Male değil, her biri cennetten bir köşe olan büyüklü küçüklü adalarıdır.

Maldivler Otel ve Konaklama Önerileri

Maldivler’de turizm 1970’lerde başlamıştır. 1200 adanın 300’ünde 300.000 nüfuslu yerel halk yaşamaktadır. Geri kalan adaların bir çoğu turistik tesislerle donatılmıştır. Bu adaların küçük olanlarının üzerinde sadece bir otel, tatil köyü veya daha büyük olanlarında bir kaç tesis olabilir. Otel ve tatil köylerinin fiyatları oldukça yüksektir. Fiyatı belirleyen başlıca iki faktör vardır bunlardan ilki tesisin özellikleri ve sunduğu hizmetler, diğeri ise Male’ye mesafesidir. Adalar merkezden oldukça dağınık biçimde yerleşmiştir. Merkeze yakın olanlara sürat tekneleri ile gidilirken daha uzak olanlara ise küçük deniz uçakları ile ulaşım sağlanmaktadır. Merkezden adalara ulaşım maaliyeti de mesafeye göre oldukça yüksek olabilir.

Booking.com

Traveling Turks

Travelingturks Gezi Rehberi seyahat eden, seyahat etmeyi seven herkes için aynı zamanda deneyimlerini paylaşabilecekleri bir platformdur. Rehber içindeki bilgilerden faydalanırken aynı zamanda yazılarınız ile diğer kullanıcılara ulaşabilir, uyarılarınızdan, tavsiyelerinizden ve her türlü deneyimlerinizden faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Kategoriler

Booking.com

Reklam