Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Dubai 4×4 Çölde Safari Turu

Dubai 4×4 Çölde Safari Turu

Dubai 4×4 Çöl Safari Turu (Tur fiyatlarını görmek için tıklayın); Dubai’de gezilecek yerler ve yapılacaklar arasında en keyifli aktiviteden biri çölde kum tepeleri üstünde safari yapmak, bir diğeri sürat teknesi turu yapmaktır. Bu aktiviteler, halihazırda, Burç Khalifa ziyareti ile birlikte Dubai’deki en popüler aktviteler arasında olmaya devam ediyor. Çöl turu programları aslında sadece safariden oluşmuyor, içinde bir çok başka ilginç gelebilecek aktiviteyi de barındırıyor ve size bir paket halinde sunuluyor. Elbette bu turların en keyifli yanı 4×4 jeepler ile çölün kırmızı ve kızgın tepeleri arasında inip çıkmak. Bu sürüş bu alanda eğitim almış özel lisanslı sürücüler tarafından yapılıyor. Safari sırasında adeta kumdan yapılmış dalgalar arasında inip çıkıyorsunuz. Dubai’ye giderseniz bu heyecanlı deneyimi atlamayın.

  1. Dubai’de Çölde Safari Turu + Barbekü, Deveye Biniş, Kum Sörfü Sandboard
  2. Dubai’de Sabah Çölde Safari Turu + Deveye Biniş, Kum Sörfü Sandboard
  3. Dubai’de Çölde Safari Turu + Deveye Biniş, Al Khayma Kampında Barbekü
  4. Dubai’de Çölde Safari Turu + ATV, Deveye Biniş, Al Khayma Kampında Barbekü
  5. Dubai’de Türkçe turlar
dubai'de jeeplerle 4x4 çölde safari ve deve turu
Dubai’de 4×4 safari turları özel eğitimli şöförler tarafından yapılıyor

Çölde safari yapmak güvenli mi?

Yıllardır bu bu araçları kullanan lisanslı şöförler bu konuda uzmanlaşmıştır ve herhangi bir tehlike söz konusu olmuyor, sadece bel fıtığı sorunu olanlar için sıkıntı yaratabilir, araçlar her ne kadar süspansiyonlu olsa da iniş ve çıkışlarda fıtığınız varsa daha kötüleşebilir. Belki ani iniş çıkış yapmamasını istemeniz ve aracın ortasında oturmanız riski azaltabilir. Turun safari kısmı 1,5 saat kadar sürüyor, bu sırada kum tepeleri üzerinde molalar verebilirsiniz, çölde çıplak ayakla yürüyebilirsiniz ve gün batımında gerçekten muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca çöl insanları ile ve bir gelenek olan avcı atmaca kuşları ile fotoğraf çekilebilirsiniz.

Dubai 4×4 çölde safari turu; çeşitleri, fiyatları

Bu turlardaki ilginç bir aktivite de çölde develere binmektir, tabii ki binmek isterseniz. Deve üzerinde, kum tepeleri arasında kısa bir gezi yapmak insanın hayatında ancak bir kez yapabileceği bir şey olsa gerek. Ardından akşam oluyor, kumlar ve ufuk kıpkırmızı bir renge bürünüyor, işte bu eşşiz an mutlaka fotoğraflanmalı. Hava kararmaya başlarken de akşam yemeği için çölde kurulmuş olan bir kamp yerine gidiyorsunuz ya da dilerseniz şehre dönebilirsiniz.

dubai çölde yemekli safari turu
Çölde 4×4 safari turu; bir kamp yeri

Çölde kamp ve barbekü

Çölde safari sonrası hizmet veren bir çok kamp yeri var, aslında hepsi birbirine benzemiyor. Aralarında çok lüks olanlar olduğu gibi, standart / vasat tesisler de mevcut. Artık bu aldığınız tura ve verdiğiniz ücrete bağlı. Bu kamplarda, çölde bir gece yaşama şansına sahip oluyorsunuz, elbette bunlar pek de filmlerde gördüğümüz otantik bedevi çadırları gibi değiller, büyük ve turistikler. Fakat burada dinleniyor, yiyip içiyor ve çıkan dansözü izliyorsunuz, bu da keyifli. Fakat kötü bir kamp yerine getirilmiş iseniz çok da keyif almayabilirsiniz. Ve akşam saat 10 olmadan da dönüş için tekrar aracınıza biniyorsunuz. Safarinin yapıldığı çöller Dubai merkeze yaklaşık 1 saat mesafede ve gidiş dönüş yol dahil tüm program yaklaşık 6-7 saat sürüyor. Turlar genellikle öğleden sonra başlıyor fakat sabah turları da mevcut. Eğer kamp kısmına katılmak istemezseniz 3-4 saatte de bitirebilirsiniz.

dubaide 4x4 safari turları
dubaide 4×4 safari turları özel araçlarla da yapılabilir
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x