Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Destinasyonlar, Öneriler, Biletler, Rehberler, Özel Turlar...
Destinasyonlar, Biletler, Özel Rehberler, Özel Turlar, Öneriler...

Dubai 4×4 Çölde Safari Turu

Dubai 4×4 Çölde Safari Turu

Dubai 4×4 Çöl Safari Turu (Tur fiyatlarını görmek için tıklayın); Dubai’de gezilecek yerler ve yapılacaklar arasında en keyifli aktivite çölde bir gün geçirmektir diyebiliriz. Bu aktivite, halihazırda, Burç Khalifa ziyareti ile birlikte en popüler iki aktiviteden biri olmaya devam ediyor. Çöl turu programları aslında sadece safariden oluşmuyor, içinde bir çok başka cazip aktiviteyi de barındırıyor ve size bir paket halinde sunuluyor. Elbette bu turların en keyifli yanı 4×4 jeepler ile çölün kırmızı ve kızgın tepeleri arasında safari yapmak. Safari sırasında adeta kumdan yapılmış dalgalar arasında inip çıkıyorsunuz. Bu insana oldukça heyecanlı ve keyifli bir duygu veriyor, Dubai’ye gitme fırsatınız olursa mutlaka denemeden dönmemeniz tavsiye olunur.

dubai'de jeeplerle 4x4 çölde safari ve deve turu

Yıllardır bu safariyi yapan özel şöförler bu konuda çok uzmanlaşmışlardır ve herhangi bir tehlike söz konusu olmuyor, sadece bel fıtığı sorunu olanlar için sıkıntı yaratabilir, araçlar her ne kadar süspansiyonlu olsa da iniş ve çıkışlarda fıtığınız daha kötüleşebilir. Turun safari kısmı 1,5 saat kadar sürüyor, bu sırada kum tepeleri üzerinde molalar verebilirsiniz, çölde çıplak ayakla yürüyebilirsiniz ve gerçekten muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca çöl insanları ile ve bir gelenek olan avcı atmaca kuşları ile fotoğraf çekilebilirsiniz.

Dubai 4×4 Çölde Safari Turu, Çeşitleri ve Fiyatları

Yine bu turdaki ilginç bir aktivite de develere binmektir, tabii ki binmek isterseniz. Deve üzerinde, kum tepeleri arasında kısa bir gezi yapmak insanın hayatında ancak bir kez yapabileceği bir şey olsa gerek. Ardından akşam oluyor, kumlar ve ufuk kıpkırmızı bir renk alıyor, işte bu eşşiz an mutlaka fotoğraflanmalı. Hava kararmaya başlarken de çölde kurulmuş bir kamp yerine gidiyorsunuz.

dubai çölde yemekli safari turu

Çölde bu tarz bir çok kamp yeri var, aslında hepsi birbirine benzemiyor. Aralarında çok lüks olanlar olduğu gibi, standart ve vasat tesisler de mevcut. Artık bu aldığınız tura ve verdiğiniz ücrete bağlı. Bu kamplarda, çölde bir akşam yaşama şansına sahip oluyorsunuz, elbette bunlar çok da otantik bedevi çadırları değiller, biraz turistikler. Fakat burada dinleniyor, yiyip içiyor ve göbek dansı izliyorsunuz, bu da keyifli. Fakat kötü bir kamp yerine getirilmiş iseniz çok da keyif almayabilirsiniz. Ve akşam saat 10 olmadan da dönüş için tekrar aracınıza biniyorsunuz. Safarinin yapıldığı çöller Dubai merkeze yaklaşık 1 saat mesafede ve gidiş dönüş yol dahil tüm program yaklaşık 6-7 saat sürüyor. Turlar genellikle öğleden sonra başlıyor. Fakat sabah turları da mevcut. Eğer kamp kısmına katılmak istemezseniz 3-4 saatlik daha kısa turlar da mevcut.

dubaide 4x4 safari turları

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments